Stan Kubik Stan Kubik
683
BLOG

Polaków rozmowy

Stan Kubik Stan Kubik Polityka Obserwuj notkę 36

Polaków rozmowy

 

Nie jestem specem od Giełdy i rynków kapitałowych.

Nie jestem specem od cichociemnych służb specjalnych.

Jestem obywatelem polskim, który musi się wstydzić z powodu ośmieszenia się ludzi ze szczytów struktur państwowych mojego kraju.

 Ktoś, pewnie bywalec knajpy dla nowobogackich, zauważył, że owe miejsce jest popularne wśród ludzi z państwowego aparatu administracyjnego, i to decydentów, „architektów” polskiej rzeczywistości z drugiej dekady lat dwutysięcznych.

Być może nawet ten ktoś usłyszał tylko plotki, że w tej knajpie owi decydenci klepią na wyścigi i wygłaszają frazy z zawartością treści co najmniej chronionych na czas negocjacji międzyresortowych.

Być może ów tajemniczy łowca informacji utajnionych posiadał budżet na na „setę i lornetę” u „Sowa i przyjaciele”. Przyszedł, zamówił i wypił za pomyślność lub na pohybel po tym, jak faktycznie zobaczył twarze ministrów i prezesów instytucji państwowych i usłyszał ich okraszony „skrótami myślowymi” bełkot, szastanie, wręcz licytowanie, jak na publicznej aukcji tajemnic państwowych, bez zastanowienia i ze szczerością, jakby ktoś im skopolaminy wstrzyknął w te cholerne wódkii zakąski.

Nie wiem, czy ten sam gość poprzyklejał „pluskwy” pod blatami stolików knajpianych. Czy poprzyklejał je na chewing gum, czy na ruskie żuwaczki.

Myślę jednak, że nie musiał być to sam James Bond, bo ten byłby potrzebny na profesjonalnie chronione tajemnice. Starczył jakiś amator..

 

Ja wiem, że przecieki informacji i afery wokół polityczne były, są i będą częścią życia politycznego i gospodarczego w większości krajów cywilizowanych. Lecz wiem i to, jak takie afery powinny się kończyć, zanim agencje światowe ze zdziwieniem skonstatują brak reakcji premiera, czy parlamentu. Zanim analitycy, specjaliści od wywiadu gospodarczego, wojskowego i siania zamętu z innych państw z łatwością potwierdzą, że fraza wypowiedziana przez pana ministra odpowiedzialnego za bezpieczeństwo naszego kraju:

..to państwo istnieje tylko teoretycznie..” jest prawdziwa.

Zresztą może to powiedział ten drugi pan, odpowiedzialny za stabilność naszej, niezależnej ciągle od unijnej waluty.

 Wstyd mi i szczerze się przyznam, że ciemno widzę los następnego, technicznego Premiera i jego ekipy.

 

RobertzJamajki&StanKubik

 




Stan Kubik
O mnie Stan Kubik

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (36)

Inne tematy w dziale Polityka