25 obserwujących
328 notek
294k odsłony
  277   3

Zelensky Superstar – siła mediów i upór człowieka

internet
internet
Zełenski buduje swoją pozycję jako przywódca narodu i dowódca sił zbrojnych, zdobywając uznanie i sympatię przywódców wielu krajów, co osiąga poprzez międzynarodowe media. Jest inteligentny, wytrwały i uparty - z całą pewnością wie, co robi.

Wojna na Ukrainie trwa, liczba ofiar i zniszczenie infrastruktury kraju jest coaz większe... Coraz donośniej słychać międzynrodowe głosy wzywające do rozmów na temat rozwiązań pokojowych i zaprzestania działań wojennych.

Wydawać by się mogło, że najbardziej zainteresowana ustanowieniem pokoju jest Ukraina - przede wszystkim naród który cierpi najbardziej. Ale Ukraina to również grupy polityczne na czele z przywódcą – prezydentem.

Prezydent Ukrainy Vladymyr Zelenskyy (według pisowni anglojęzycznej), jest od początku tej wojny bardzo aktywny. Telewizja pokazuje go w różnych punkach zapalnych ogarniętego wojną kraju; zachęcającego żołnierzy i współczującego pognębionym ludziom. Nader często jest też widziany w rozmowach z politykami z różnych części świata.

Zełenski buduje swoją pozycję jako przywódca narodu i dowódca sił zbrojnych, zdobywając uznanie i sympatię przywódców wielu krajów, co osiąga poprzez międzynarodowe media.

Chce również być wybawicielem całego narodu ukraińskiego, ale zdaje sobie że sam tego nie dokona; dlatego potrzebuje pomocy z zewnątrz, przede wszystkim pomocy militarnej.

Rzucająca się w oczy aktywność medialna Żełenskiego powoduje, że stał się osobowością i gwiazdą którą ogląda i której słucha cały świat.

Zełenski jest bylym aktorem i potrafi przyciagac publiczność. Dał się poznać na Ukrainie występując w kabaretach, potem dostrzegli go biznesmani i politycy... Zanim objął funkcję głowy państwa, występował także w Polsce.

Jako prezydent Ukrainy, Zełenski miewał wystąpienia w wielu krajach; przy okazji świąt państwowych, obchodów rocznicowych lub innych wydarzeń (długa lista). Potrafi wzbudzać emocje słuchaczy, nawet doprowadać ich do łez.

Jak to ujął korespondent BBC w Kijowie w tytule artykułu – „Shame on you! How President Zelensky uses speeches to get what he needs”. Poprzez wystąpienia osiąga wszystko czego potrzebuje.

Wymieniony przez BBC Jonathan Eyal z Royal United Services, tak to wyzaził - “Wie, jak ucieleśniać ducha narodu - nie tylko w mowie, ale także w sposobie w jakim się pojawia, w gestach, ustawianiu tła gdzie przemawia.".

Aktualnie, jego wypowiedzi z Ukrainy są transmitowane na żywo przy pomocy internetowego połączenia wideo.

Nie tylko świat polityki, ale również świat rozrywki i filmu bierze udział w potępianiu Rosji i adorowaniu Żełenskiego. Czyni to wiele zabierających głos w sprawie Ukrainy gwiazd filmowych i celebrytów.

Na stacji metra w Kijowie, 8 maja, na zaproszenie prezydenta Ukrainy, wystąpił Bono i Edge z zespołu U2 .

Na długiej liście gwiazd i ważnych odobistości mediów amerykańskich popierających Ukrainę wpisani są też, m.in. - Richard Gere, Mila Kunis, Ashton Kutcher, Leonardo di Caprio, Celine Dion, Ryan Reynolds, Bruce Springsteen, Elton John, Justin Trudeau, Andrzej Duda, Ursula van Layden.

Zaangażowanie gwiazd zaczęło się od pomocy humanitarnej dla Ukrainy; poprzez zbieranie funduszy, darowizny, dotacje, itp., ale później przybrało formy politycznych opinii i deklaracji.

Głosy osobistości widzianych i słuchanych w telewizji, w Ameryce bardzo się liczą w formowaniu opinii odbiorców. Odbiorcy najchętniej słuchają ludzi bardzo znanych i lubianych, niekoniecznie tych które o polityce wiedzą, ale potrafiących wywołyqać reakcje emocjonalne. Wtedy latwiej się z nimi utożsamiają.

W czasie wręczania 64’ Grammys Awards w kwietniu b.r. prezydent Zelenski powiedział - "Music does make the people come together”, za co dostał gromkie brawa I owacje na stojąco.

Grammy Award , lub Grammy (pierwotnie nazywana Gramophone Award), to prestiżowa nagroda przyznawana przez amerykańską  Recording Academy w uznaniu wybitnych osiągnięć w przemyśle muzycznym w Stanach Zjednoczonych. Trofeum przedstawia pozłacany gramofon.

Przy masowym aplauzie publicznosci Ukraina wygrała Konkurs Piosenki Eurowizji 2022, o czym pamiętają w Polsce nie tylko występujący na Salonie. Wygrała Ukraina, ale z nią jej przywódca.

Podczas otwarcia Fesiwalu filmowego w Cannes, Zełenski za swoje wystąpienie telewizyjne zebrał burzliwe owacje (pisałem niedawno o tym na Salonie, zresztą bez większego zaineresowana odbiorców).

Zełensky, jego najbliższe otoczenie i doradcy, doskonale zdają sobie sprawę z siły oddziaływanie mediów i przez upublicznione wystąpienia Zełenskiego starają się pozyskać sympatię i poparcie całego świata dla dalszej walki Ukrainy z Rosją.

Opiniotwórcze media głównego obiegu (CNN, NBC, ABC, NYT, WP, WSJ) reprezentują oficjalną politykę Waszyngtonu, w której Ukraina i jej przywódca walczą z reżimem zagradzającym słabszemu krajowi drogę do wolności i demokracji.

Jest to bardzo ważna informacja dla całego społeczeństwa amerykańskiego, wrażliwego na hasła walki z tyranami; niezależnie od światopoglądu i preferencji politycznych.

Lubię to! Skomentuj13 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka