49 obserwujących
89 notek
302k odsłony
9424 odsłony

Smoleńskie miraże

Wykop Skomentuj41

Celem ww. notki nie jest szukanie niezdrowej sensacji wokół śmierci Krzysztofa Knyża ale ustalenie faktów - niezależnie od tego jakimi one były.

Tuż po homilii o.Jacyniaka wskazującej na szereg niewyjaśnionych śmierci osób powiązanych ze sprawą katastrofy smoleńskiej ukazał się artykuł niejakiej Anny Wittenberg. Redaktorka dezawuując fakty podane przez Ojca Jacyniaka przytoczyła wypowiedź Pawła Płuski, współpracownika Krzysztofa Knyża z TVN:

Paweł Płuska (opisując chorobę K.Knyża leżącego w szpitalu w Moskwie): Kiedy w kwietniu lecieliśmy z Leszkiem Trzcińskim robić wizytę Tuska w Katyniu, wiozłem dla Krzyśka całą torbę pampersów, środków higieny. Oczywiście w Rosji można było to kupić, ale to wszystko dawała rodzina, przyjaciele. Chcieliśmy go nawet odwiedzić w szpitalu, ale Tania (dziewczyna Krzyśka) mówiła, że nie ma sensu, bo pacjenta może widzieć jedna osoba dziennie, a on i tak nie będzie w stanie porozmawiać.

Anna Wittenberg: Zaraz, zaraz. Przecież według wersji krążącej w internecie, był w Smoleńsku i nakręcił jakiś unikatowy materiał. Takie sugestie przedstawił też o. Jacyniak.

Paweł Płuska: Bzdura! Zanim Tusk, Kaczyński i Putin lecieli do Katynia, on już leżał w szpitalu.

http://natemat.pl/71733,pawel-pluska-operator-tvn-nie-mogl-nagrac-zdjec-ze-smolenska-bo-od-miesiecy-lezal-w-szpitalu

---

Być może uwierzyłbym Krzysztofowi Płusce na słowo gdyby nie film Witolda Lilientala, jednego z gości obchodów rocznicy Zbrodni Katyńskiej zorganizowanych 7 kwietnia 2010 w Katyniu przez premierów RP i FR.

Na filmie nakręconym 7 kwietnia 2010 w Katyniu, widać operatora kamery (!) bliźniaczo podobnego do ... Krzysztofa Knyża.


Film W. Lilientala, Katyń 7.04.2010 | Zdjęcie pamiątkowe śp. Krzysztofa Knyża


Jeśli Krzysztof Knyż pełnił obowiązki 7 kwietnia w Katyniu to nie koniecznie oznacza że mógł zostać zamordowany z powodu wiedzy jaką miał posiąść 10.04. Logiczne jest jednak że będąc 7.04 mógł zostać w Smoleńsku do 10 kwietnia jako obsługa prasowa wizyty Prezydenta RP. Jeśli P. Płuska świadomie mija się z prawdą negując obecność swojego kolegi w Katyniu - to odpowiedź na pytanie "dlaczego ?" - wciąż pozostaje otwarta.

---

Bibliografia:

Informacja o filmie W.Lilientala na blogu:

http://clouds.salon24.pl/286587,ladowanie-witolda-lilientala-7-kwietnia-w-smolensku

1-sza część filmu W. Lilientala. Katyń, 7 kwietnia 2010, operator widoczny na tle muru pamięci (od 7 minuty filmu):

http://www.youtube.com/watch?v=OznonB082vI

2-ga część filmu (operator widoczny w pierwszych 2 minutach filmu):

http://www.youtube.com/watch?v=M0tygAOZ3yY

Pożegnanie Krzysztofa Knyża (pamiątkowe zdjęcia, wypowiedzi kolegów):

http://www.tvn24.pl/kultura-styl,8/jezdzil-tam-gdzie-bylo-niebezpiecznie,212110.html

 

Wykop Skomentuj41
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale