0 obserwujących
176 notek
56k odsłon
221 odsłon

Zaginieni kosmonauci radzieccy

Wykop Skomentuj1

Zapewne dla nikogo tajemnicą nie jest, że pierwszym oficjalnym człowiekiem w kosmosie był Jurij Gagarin. To właśnie na informacje o tym radzieckim kosmonaucie natrafimy niemal wszędzie szukając wiadomości na temat ludzi w kosmosie.

Zgodnie z wiedzą jaką ZSRR oficjalnie przekazało Jurij Gagarin swój pionierski lot wykonał 12 kwietnia 1961 roku. Okrążył on Ziemię i bezpiecznie wrócił do domu. Ale to są oficjalne informacje.

Czy aby na pewno to właśnie on był tym pierwszym w kosmosie? Wiele wskazuje na to, że istnieją pewne poszlaki mogące sugerować, że przed nim był tam ktoś inny. Tzw. "zaginieni kosmonauci" - bo tak zaczął nazywać ich Zachód przekazując rozmaite pogłoski na temat tych śmiałków - mieli oni być tymi którzy testowali rakiety, kombinezony i próbowali przetrwać na orbicie. Wierzono, że ZSRR ukrywał swoje nieudane próby i misje. A kiedy zdarzały się wypadki lub nieprzewidziane okoliczności powodujące śmierć załogi statków kosmicznych utajniali wszystkie informacje.

Pamiętać trzeba, że czas, w którym teorie na temat zaginionych w kosmosie radzieckich kosmonautów zaczęły się pojawiać, a więc końcówka lat 50-tych był szczytem Zimnej wojny podczas której żelazna kurtyna skutecznie blokowała wiele wiadomości z bloku wschodniego. Każda więc, nawet najmniejsza wzmianka lub pogłoska, była niezwykle cenna, niepełna i niestety wielokrotnie fałszywa. Informacji na temat rzekomych lotów w kosmos nigdy nie podano do publicznej wiadomości, a władze zarówno sowieckie jak i rosyjskie do teraz zaprzeczają wszystkim pojawiającym się pogłoskom.

Więcej do przeczytania tutaj: Zaginieni kosmonauci radzieccy

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale