0 obserwujących
43 notki
72k odsłony
  1647   0

Dokument US Army potwierdza: Libijscy rebelianci to AlKaida

Ilość zamachowców-samobójców na liczbę mieszkańców. (CTC)
Ilość zamachowców-samobójców na liczbę mieszkańców. (CTC)

Raport wydany przez Combating Terrorism Center przy amerykańskiej akademii wojskowej West Point wskazuje iż północno-wschodnia Libia jest na pierwszym miejscu po względem liczby bojowników AlKaidy na liczbę mieszkańców.


Raport, sporządzony w 2007 roku, dokumentuje na podstawie zdobytych na terrorystach dokumentów ilość i kraje pochodzenia terrorystów-samobójców, wysadzających się w powietrze w Iraku, powodując śmierć wojskowych i cywilów. Chociaż pod względem ogólnej liczby bojowników-samobójców prowadzi znacznie ludniejsza Arabia Saudyjska, to w wyliczeniach uwzględniających relatywne populacje zdecydowanie prowadzi Libia, z blisko dziwiętnastoma terrorystami samobójcami na milion mieszkańców. Druga Arabia Saudyjska, może się 'pochwalić' o połowę gorszym wynikiem


Jeszcze bardziej uderzające są statystyki ukazujące konkretne miasta pochodzenia zamachowców samobójców. Saudyjski Rijad, liczący cztery i pół miliona mieszkańców wychował 52 samobójców, najwięcej ze wszystkich miast. Już drugie miejsce zajmuje jednak libijska Darna z 51 zamachowcami-samobójcami na zaledwie 80 tysięcy mieszkańców.


Szczegółowy podział miast libijskich ukazuje, iż to tereny objęte libijską rebelią wydały z siebie bojowników AlKaidy. Poza Darną i Benghazi, spore ilości fantyków pochodzą z rebelianckich miast Misrata i Adjdabija.

Libijski północny wschód jest, w świetle raportu West Point, najbardziej fanatyczną wylęgarnią terrorystów w całym świecie arabskim.

EP
-
www.ctc.usma.edu/harmony/pdf/CTCForeignFighter.19.Dec07.pdf

Zobacz galerię zdjęć:

Miejsce pochodzenia libijskich zamachowców-samobójców. (CTC)
Miejsce pochodzenia libijskich zamachowców-samobójców. (CTC)
Lubię to! Skomentuj23 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale