0 obserwujących
30 notek
55k odsłon
  2421   0

Jak Policja połamie wam ręcę...

... to nie płaczcie i się nie skarżcie. Policjanci mają do tego prawo!

 Oglądając zdjęcia ze sławetnej warszawskiej szarży nieumundurowanego oddziałku Policji, który 11 listopada niczym huragan oczyścił ulicę przed sobą ze wszystkiego co żyje, zauważyłem w rękach policjantów tzw. pałki teleskopowe (inaczej zwane batonami). Widać to wyraźnie w scenie, w której funkcjonariusz znajdujący się obecnie na zwolnieniu (z powodu uszkodzonej ręki - widać wyraźnie, że szkoleń za mało i nawet profesjonalnie dać w mordę nie umie) kopie w głowę leżącego. Przebiegający obok jego kolega dzierży w dłoni właśnie takie narzędzie. Z resztą jako nie jedyny ze wspomnianej spec-grupy (by nie rzec szwadronu  śmierci) polskiej Policji.

 Poszukałem i udało mi się ustalić, że pałki teleskopowe zostały wprowadzone na wyposażenie Policji na podstawie § 1 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 15 listopada 2000 r. w sprawie uzbrojenia Policji (Dz. U. 2001 r. Nr 14 poz. 139). Ucieszyło mnie niezmiernie, że nasi stróże prawa posiadają tak znakomite uzbrojenie i co ciekawe nawet szkolą się w jego użyciu. Co więcej zdarza im się nawet pisać porażające znajomością szczegółów technicznych analizy zastosowania takiej pałki, kto nie wierzy niech czyta.

A teraz nieco bardziej poważnie. Przeczytanie tekstu pod ostatnim linkim przeraziło mnie zupełnie. Policjanci zupełnie nie rozumieją jakiego typu narzędzie dostali do ręki. Uderzenie specjalnie utwardzoną (a zakładam, ze właśnie taką, a nie tajwańskie badziewia mają policjanci) pałką ma skutki takie same, jak walnięcie kogoś stalowym prętem. Kto nie wierzy, niech sobie poogląda.Najbardziej naturalnym odruchem dla człowieka, jest zasłonięcie sie ręką przed ciosem. Proszę zatem sobie wyobrazić efekt uderzenia w kości długie ręki (o dłoniach nawet nie wspomnę) takim narzędziem!!!! A rozporządzenie Rady Ministrów rozporządzenie w sprawie określenia przypadków oraz warunków i sposobów użycia przez policjantów środków przymusu bezpośredniego pozwala bez problemu na takie właśnie stosowanie wszelkich pałek, w tym pałek teleskopowych. Powiem szczerze, mniej boję sie badytów w kominiarkach i szalikach klubów piłkarskich. Uzbrojenie ludzie, nie panujący nad swoją agresją, mający po swojej stronie przymus władzy państwowej i nie znający zupełnie swojej broni to jest dopiero obawa!!!

Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale