6 obserwujących
370 notek
263k odsłony
424 odsłony

Brytyjczycy nie wierzą w przyszłość państwowej emerytury

Wykop Skomentuj24

Opinia publiczna jest pesymistycznie nastawiona co do przyszłości państwowych emerytur w Wielkiej Brytanii. Wszystkie grupy wiekowe przewidują niską emeryturę państwową i wzrost wieku emerytalnego w momencie przejścia na emeryturę, ujawniła firma Canada Life.

W ankiecie, w której brało udział 1 005 osób w wieku 18-55 lat, wykazano, że większość uczestników ankiety sądzi, że wiek emerytalny w przyszłości będzie wynosił 70 lat, przy czym 32 procent respondentów obawia się, że emerytury będą bardzo niskie. Co więcej, co siódma osoba uważa, że jak osiągną wiek emerytalny, topaństwowa emerytura przestanie być oferowana; podobną opinię wyraża 20% osób w wieku 18-24 lat.

Jeden z dyrektorów w Canada Life, Andrew Tully, powiedział: Podczas gdy większość sądzi, że emerytura państwowa nadal będzie istniała w jakiejś formie po ich przejściu na emeryturę, to uderzające jest , jak wiele osób, zwłaszcza z młodszego pokolenia, nie ma pewności, czy takie świadczenie oferowane przez państwo w ogóle będzie jeszcze istniało. Nasze badania sugerują, że ludzie są dość pragmatyczni i nie liczą tylko na emeryturę państwową”.

Obecnie emerytura państwowa wynosi 164 funty tygodniowo. Kobiety deklarują, że po przejściu na emeryturę będą otrzymywać 143 funty tygodniowo, podczas gdy mężczyźni oczekują tygodniowej emerytury w wysokości 161 funtów. Jedna piąta oczekuje emerytury państwowej o wartości ponad 200 £ tygodniowo. 65 procent osób uważa, że otrzymają z systemu mniej niż do niego wnieśli w formie obowiązkowych składek, a 53 procent uważa, że obecny system nie jest sprawiedliwy. Osoby w wieku od 18-14 lat uważają, że emerytura państwowa będzie stanowić około 27 procent ich dochodów emerytalnych, w porównaniu do średnio 42 procent wśród innych grup wiekowych.

Tully dodał: Sukces autorejestracji prawdopodobnie zacznie wypełniać lukę oszczędności emerytalnych, ponieważ ludzie przejmują kontrolę i wydają się odchodzić od polegania na emeryturach państwowych. Prywatne oszczędności emerytalne są jedną z najlepszych metod ochrony przed wszelkimi decyzjami, które przyszłe rządy mogą podjąć w stosunku do emerytur państwowych.”

Wykop Skomentuj24
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo