Blog
głos emerytki, ADMINISTRACJO, PRZEGINASZ !!!
elig
elig jestem na emeryturze
69 obserwujących 2557 notek 1268886 odsłon
elig, 30 marca 2017 r.

Poseł Piotr Liroy-Marzec w Klubie Wtorkowym

163 2 0 A A A

  W portalu Blogpress.pl znalazłam informację:

  "Spotkanie Krakowskiego Klubu Wtorkowego w Pubie Róg Brackiej i Reformackiej,
ul. Reformacka 3 we wtorek, 28 marca 2017 r.
„Nic nie zmieni natury człowieka. Nawet bycie posłem”.
Gościem Klubu był Piotr Liroy-Marzec (raper, producent muzyczny, przedsiębiorca i polityk, poseł na Sejm). Spotkanie prowadził Adam Kalita".

  Do tej informacji dołączona była relacja wideo z tej imprezy {TUTAJ(link is external)}.  Z przyjemnością obejrzałam film i doszłam do wniosku, że pan poseł jest bardzo sympatyczną i ciekawą postacią.  Z zapałem opowiadał o pracach swego klubu parlamentarnego Kukiz'15, a w szczególności o jego akcjach na prowincji.  Stwierdził, iż klub ten przygotował ponad 50 projektów ustaw, które ugrzęzły w sejmowej zamrażarce.  W przeciwieństwie do tego - działalność "od podstaw" jest owocna.  Poseł bolał nad tym, że zwykli obywatele nie mają wpływu na działalność partii politycznych, bo o wszystkim decydują szefowie.  Podkreślał, iż Kukiz'15 nie jest partią polityczną, ale konglomeratem kilku stowarzyszeń.  Sam Liroy działa w stowarzyszeniu "Skuteczni", ktoremu przewodzi, obecny również na spotkaniu, Grzegorz Gajewski [pojawił się tam także szef biura poselskiego Liroy'a].

  Wikipedia {TUTAJ(link is external)} tak pisze o działalności politycznej Liroy'a:

  "Przed wyborami parlamentarnymi w 2011 roku Liroy nawiązał współpracę z Januszem Palikotem, który zagrał w teledysku do jego utworu „Kampania”, nawołującym do legalizacji marihuany w Polsce. W 2013 zorganizował kampanię „Posadź Krzak”, mającą zachęcić Polaków do uprawy konopi na szeroką skalę i pokazać możliwości wykorzystania tej rośliny. W 2014 wziął udział w kampanii „1% dla fundacji Instytut Spraw Obywatelskich INSPRO” [{TUTAJ(link is external)}], występując w serii spotów tej organizacji.
W 2015 kandydował w wyborach parlamentarnych z pierwszego miejsca listy komitetu Kukiz’15 w okręgu świętokrzyskim. Otrzymał 22 614 głosów, uzyskując mandat posła VIII kadencji. Został członkiem Komisji Kultury i Środków Przekazuoraz Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii, a także przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu ds. marihuany medycznej[7]. W maju 2016 zrezygnował z członkostwa w stowarzyszeniu Kukiz’15, krytykując negatywny jego zdaniem wpływ doradców na lidera tej organizacji Pawła Kukiza[26]. Pozostał jednocześnie w klubie parlamentarnym Kukiz’15.".

  Obecnie Liroy wyrażnie dystansuje się od Palikota, natomiast marihuana wciąż pozostaje jego konikiem.  Gdy prowadzący spotkanie nieopatrznie zapytał o marihuanę leczniczą, pan poseł zareagował prawie półgodzinnym referatem, opisując swoje perypetie z ustawą na jej temat.  Ma on zresztą rację.  Trudno pojąć, czemu w praktyce medycznej szeroko używa się leków na bazie opium [np. morfiny], a stosowanie pochodnych marihuany natrafia na opór.  W wielu stanach USA marihuanę po prostu zalegalizowano i nic złego się nie stało.  To zielsko jest podobno dużo mniej szkodliwe od alkoholu.

  W każdym razie - warto posłuchać pana Piotra Liroy'a-Marca.  Początkowo jego posłowanie traktowano dość ironicznie. Okazał się on jednym z rozsądniejszych i bardziej pracowitych posłów w swoim klubie.

  

Opublikowano: 30.03.2017 18:29.
Autor: elig
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

stara, tłusta, goła i wesoła (http://naszeblogi.pl/blog/196) (http://niepoprawni.pl/blog/6206) (http://obiektywnie.com.pl )

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Nie powtarzam plotek, zdenerwowanie i pośpiech było widać gołym okiem. Co do Ziobry i pijaru...
  • Inaczej mówiąc - gdyby był człowiekiem :)))
  • Wyraźnie było widać, że przestraszył się tych protestów. Wcześniej naciskała na niego...

Tematy w dziale Polityka