Blog
głos emerytki, ADMINISTRACJO, PRZEGINASZ !!!
elig
elig jestem na emeryturze
73 obserwujących 2873 notki 1538672 odsłony
elig, 8 listopada 2018 r.

Wojna na marsze z okazji stulecia RP

518 11 0 A A A

  Są trzy strony w tej walce. Pierwsza to środowiska narodowców, którzy chcą, jak co roku, zorganizować Marsz Niepodległości 11 listopada 2018 r. w Warszawie, a także we Wrocławiu. Druga to PO - nienawidząca polskiego patriotyzmu. Prezydent Warszawy z PO, Hanna Gronkiewicz-Waltz wydała zakaz organizacji MN. Wcześniej to samo uczynił prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Trzecia zaś strona - to prezydent Andrzej Duda, któremu marzy się wielki marsz wszystkich Polaków pod jego przewodnictwem.

  Po wydaniu zakazu przez HGW Andrzej Duda ogłosił, że odbędzie się "biało-czerwony marsz" mający charakter uroczystości państwowej. Ma on podążać tą sama trasą, co MN i zacząć sie o 15:00. Narodowcy nie zrezygnowali jednak ze swej imprezy i zapowiedzieli jej początek na godzinę 14:00. Odwołali się do sądu w sprawie zarządzenia HGW. Jeśli oba marsze się odbędą, to będziemy mieli ogromny marsz typu "dwa w jednym". We Wrocławiu tamtejszy sąd uchylił decyzję Dutkiewicza {TUTAJ}. Warszawski sąd ma wydać wyrok dziś [8.11.2018] wieczorem.

  W studiu RMF FM miała miejsce Rozmowa Popołudniowa z udziałem Bartosza Arłukowicza z PO oraz Zbigniewa Gryglasa ze Zjednoczonej Prawicy {TUTAJ}:

  "Zapewniam, że to będzie bardzo bezpieczny marsz, pójdziemy wszyscy, rodziny z dziećmi, entuzjastycznie będziemy świętować to wielkie wydarzenie, setną rocznicę odzyskania niepodległości" - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Zbigniew Gryglas pytany o marsz organizowany przez prezydenta i premiera z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Bartosz Arłukowicz z PO stwierdza z kolei: "Najbardziej mnie zawstydza, że władze polskie w sposób kompromitujący poległy w całej procedurze świętowania tej rocznicy. To zawstydzające. Nie zamierzam iść w marszu, gdzie za plecami prezydenta i premiera będą szli narodowcy". I dodaje: "Mam poczucie dyskomfortu i wstydu".

  W dalszym ciągu rozmowy:

  "Marcin Zaborski, RMF FM: Prezydent i premier organizują biało-czerwony marsz, a organizatorzy Marszu Niepodległości, zakazanego przez prezydent Warszawy, mówią, że to jest ruch, który jest wrogim przejęciem ich Marszu Niepodległości.

Zbigniew Gryglas: Nie, absolutnie nie. Ja uczestniczyłem w tym marszu w ubiegłym roku. Zapewniam państwa, że większość osób, które by szło w tym marszu i pójdzie, nawet nie wie kto jest organizatorem marszu. Idą tam świętować, w ubiegłym roku 99., w tym setną rocznicę odzyskania niepodległości.

  Ale organizatorzy panie pośle wiedzą, np. rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej pisze teraz w internecie, że policja i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego wydzwaniają do organizatorów wyjazdów z różnych miast w Polsce i dopytują o listy tych, którzy się wybierają. I według Młodzieży Wszechpolskiej dochodzi tutaj do szantażu u straszenia.

Z.G.: To dobrze, że takie telefony mają miejsce...

To dobrze? Po co?

Z.G.:... dobrze, że służby starają się zabezpieczyć ten marsz.

Panie pośle, po co dzwonią? Dlaczego dobrze?

Z.G.: Panie redaktorze, ja się czuję bezpiecznie w sytuacji, kiedy służby wykonują swoje zadania.".

  Wynika z tego, że władze państwowe próbują teraz nacisków na narodowców. Zobaczymy, co z tego wyniknie. Jedno, czego możemy być pewni - to dużej frekwencji na wszystkich marszach.


  Wiadomości TVP podały właśnie, że warszawski sąd uchylił zakaz wydany przez HGW.

Opublikowano: 08.11.2018 19:55. Ostatnia aktualizacja: 08.11.2018 20:33.
Autor: elig
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

stara, tłusta, goła i wesoła (http://naszeblogi.pl/blog/196) (http://niepoprawni.pl/blog/6206)

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Warto przeczytać wywiad z E.Mistewiczem:...
  • Komentarz z Ekspedyt.org:   Proca22 listopada 2018 godz. 17:02Priscillia Ludosky (33 lat)...
  • @ogrodniczka   Czasami - bardzo rzadko.

Tematy w dziale Polityka