Fabryka Prostych Rozwiązań
Teksty i odniesienia tutaj wynikają z moich fascynacji lub dezaprobaty. To nie są firmowe porady inwestycyjne, tylko prywatne opinie. Jeśli tu czegoś nie rozumiesz -pytaj, a jeśli mimo to nie rozumiesz -nie rób tego. Ale dostałeś szansę zrobienia tego.
28 obserwujących
1995 notek
454k odsłony
78 odsłon

Prosta mowa - o sposobie korzystania z wymian krypto

Wykop Skomentuj


Jest obecnie wiele wymian(DEX) krypto. Zwykle działają one tak, że zbierają informacje (orderbook) z kilku dużych giełd scentralizowanych i swoim smartcontract'em dokonują transakcji, znaczy użytkownik inicjuje dokonanie trransakcji.

A dzisiaj mam jedno przesłanie do ewentualnych początkujących:

Przed transakcją sprawdźcie aktualne kursy na kilku wymianach DEX i wybierzcie najkorzystniejszy. Dlatego, że różne DEX'y korzystają z różnych scentralizowanych giełd (niekiedy z tych samych) i dlatego te kursy wymiany mogą się znacząco różnić.


Przykładowo:

image


I nagle - bum, jest różnica:

image


I dalej już podobnie:

image

image


Ciężko niekiedy powiedzieć, która wymiana DEX jest lepsza, bo dla różnych kryptowalut dają różną korzyść wymiany. Trzeba po prostu porównywać, przed transakcją. Wtedy też może być nawet taniej niż na giełdzie scentralizowanej, bo taka giełda potrafi przytrzymać jakąś małą kwotę, ze względu na limity mimimalnej wypłaty. I żeby ją wyłuskać trzeba się bujać, z jakimiś wymianami tokenowymi i ich kumulacją -a to też kosztuje.


Te wymiany DEX mogą być wygodne, choć niektóre nają limity minimalne, ale na wejściu (nie na wyjściu -jak w giełdach scentralizowanych). Zawsze można wybrać wygodniejszą, dla danej pary wymiany kryptowalut.A przyszłość jest w operacjach międzyblockchainowych (jest już kilka takich rozwiązań: Aion, Cosmos, Polkadot...) i tzw. interoperability, ale to są jeszcze zbyt młode rozwiązania. 
KungBay

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka