Nadaję z paszczy lwa
Jedynie prawda jest ciekawa
24 obserwujących
615 notek
454k odsłony
  686   0

Rymkiewicz vs Michnik

W otwartym , pełnym emocji liscie,  opublikowanym na Salonie24 Pan Jarosław Marek Rymkiewicz zarzuca Adamowi Michnikowi ,ze ten wysługując sie sądem ,używa  w debacie publicznej metod delikatnie pisząc "nieadekwatnych".  W poczuciu krzywdy probuje sie piszarz odwołac do sumienia Pana Adama , wspominając "wspolną" przeszłość i powołując sie na autorytety Herbarta,  Giedroycia i innych...

Pisze zatem Pan Jarosław, zwracając sie do redaktora GW...

"Zbyszek Herbert zadedykował Ci wiersz, Marek Nowakowski pisał o Tobie opowiadania.A potem wszyscy stalismy z opuszczonymi rękami, próbując zrozumieć , co się z Tobą stało..."

i dalej...

"...To dlaczego grozisz mi sądem, zamiast podjąć ze mną dyskusję?.. Twój adwokat pisze do mnie jakieś głupstwa o spółce giełdowej i jej interesach..."

Pomijając emocje towarzyszace temu sporowi, odpowiedz na zarzuty Rymkiewicza wydaje sie prosta,  wrecz banalna i zawarta jest w tresci listu szanownego autora . Otoz redaktor  Michnik juz dawno przestał być publicystą a stał sie straznikiem prywatnego kapitału a konkretnie społki Agora...Tylko w tej sytuacji bedąc konsekwentnym nie powinien  zabierać głosu jako publicysta.Inna sprawa to... czy ktoś wierzy ,ze red. Michnik zachowa milczenie w sprawach światopogladowych i przestanie od czasu do czasu za pomocą piora prokwokować swoich adwersarzy ?

Ja ,Eryk Wiking  nie.

 

Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale