Blog
Ludzie myślcie, to nie boli
eska
eska zapluty karzeł reakcji
278 obserwujących 1619 notek 3656131 odsłon
eska, 8 kwietnia 2017 r.

Wczorajsza piaskownica Grzesia – ciąg dalszy

2504 46 0 A A A

Najpierw chciałam zaznaczyć, iż to miłe, że moje skojarzenia i opowieści są inspiracją dla Poważnych Publicystów (PP), ale praca „pro publico bono” cokolwiek mnie już wkurza, bo skoro Oni biorą za to kasę, to niech chociaż link podadzą > kolejny przykład TUTAJ. I niech mi nikt nie wmawia, że to przypadek, bo takich „przypadków”, łącznie z całymi cytatami zerżniętymi na żywca, mam sporo w archiwum. A teraz wróćmy do tematu, czyli do Grzesia, są tu dwie sprawy do pokazania, których oczywiście PP nie widzą, ale cóż, taka widać moja karma, że robię za muzę :)))

Temat I
Wspominałam już o tym wczoraj, ale dziś postanowiłam pozbierać to do kupki, bowiem po porcji inwektyw i kłamstw ze strony opozycji, którymi nie wiadomo po co wszyscy PP się nasładzają, nastąpiła część druga przemowy, czyli programowa. Doprawdy nie rozumiem ślepoty PP i pozostałych komentatorów, bo to, o czym mówił Schetyna, jest porażające – oto skrót:

1. Jedna specustawa, która unieważni wszystkie reformy PiS.
Ktoś zapyta, jakim cudem? Tak się nie da! Da się, da - o ile uzna się lata rządów PiS za nielegalne. To jest właśnie pomysł PO, pochodzący oczywiście z UE, bo sami tego nie mogą przeprowadzić. Unieważnienie kadencji PiS jako niezgodnej z konstytucją to zamach stanu -  i to właśnie zapowiedział Schetyna.

2. Landyzacja Polski.
Dość długo bredził o małych ojczyznach, by na końcu powiedzieć, że kasa z UE i podatków pójdzie wprost do sejmików, a wojewodów się zlikwiduje. Ten pomysł KLD/PO przepycha od połowy lat 90-tych, mówiłam o tym i pisałam wielokrotnie.
Jak widać, to dalej obowiązuje, to jest ten plan niemiecki (formalnie UE), który omawiałam ze sto razy > Polska ma być podzielona na 6/8 dużych landów, zachodnie idą pod Berlin, a płd.-wschodnie do Galiczyny (Galicji).
Dlatego tyle było mowy o rzekomym zrujnowaniu Wyszehradu przez PiS, o Trójkącie Weimarskim itp. Niemcy nadal dążą do zakończenia podziału Europy wg planu Merkel-Putin, czyli do podziału Ukrainy na trzy części i do okrojenia Polski z ziem zachodnich i płd.-wschodnich. Dodatkowo Schetyna wzmocnił to obietnicą podniesienia wynagrodzeń urzędnikom tych landów.

3. Powrót PRL-bis
Obietnica wzmocnienia korporacji, zwłaszcza sędziowskiej i przywrócenia do służby wszystkich mundurowych „pokrzywdzonych” przez PiS to oferta do wszystkich byłych WSI, SB, TW i całej reszty. Bardzo ważna oferta wobec zamiaru przeprowadzenia zamachu stanu pod egidą niemiecko-rosyjską.
___________________________________________________________________________

Jak już wszystkim przejdzie podniecanie się głupawymi inwektywami PO i reszty z dnia wczorajszego, to radzę wrócić do przemówienia i uważnie posłuchać. Może wtedy zrozumiecie, dlaczego PO wyskoczyło nagle z wnioskiem o votum nieufności i dlaczego nie skonsultowało tego z resztą opozycji. Albo napiszę od razu, bo i tak się nie doczekam niczego rozsądnego ze strony PP – to było zamierzone jako twarde ostrzeżenie dla PiS. To miało wybrzmieć, żeby ludzie zaczęli się przyzwyczajać. I to nie był pomysł Schetyny, tylko ciąg dalszy zemsty za 27:1. Wczoraj UE, ustami Scheta, po prostu miała nam podłożyć „łeb konia” .

Ale nie wyszło, wszystko szlag trafił, bo Trump walnął tomahawkami w Syrię!

Temat II
I tu mamy przykład absolutnej głupoty politycznej Schetyny i reszty tej zaśniedziałej elity rodem z Barei. Wyjaśniam - przemowa Schetyny była ustawiona tak, żeby dać temat do rozwijania Junckerowi, Schulzowi i reszcie bandy, czyli otworzyć „padgatowkę” pod szykowany po wyborach 2019  zamach stanu. Tymczasem Trump zrobił dokładnie to, co niegdyś Thatcher w sprawie Falklandów, po prostu przywalił.
Tym samym zakończył nie tylko temat dyskusji o przywództwie, ale również temat Gibraltaru, rozpadu Wlk Brytanii itp. Inaczej mówiąc Unia została postawiona do pionu, a rojenia o nowych podziałach Europy i świata zakończone przy pomocy 80 tomahawków. Bardzo elegancko i symbolicznie, zwłaszcza wobec wizyty chińskiej w USA.
Trump wyjaśnił jednoznacznie, kto się liczy na świecie i z kim będzie się spierał poważnie o kształt przyszłości– są to Chiny. Reszta ma siedzieć na tyłku i nie wymyślać paranoi, które prowadza do powstawania kolejnych konfliktów zbrojnych i zbrodni. A co najciekawsze, panowie z UE zrozumieli natychmiast i już z ranka pognali ze stosownym hołdem wiernopoddańczym. Tylko głupi Schetyna został jak kołek na polu.

Gdyby ten nieszczęsny Grześ miał odrobinę rozumu politycznego, to wylazłby na trybunę i wygłosił takie zdanie >
„Szanowni państwo, wobec zaistniałej sytuacji międzynarodowej uważam, że nasze spory wewnętrzne trzeba odłożyć na spokojniejszy czas i dlatego wycofuję wniosek o votum nieufności dla rządu, natomiast apeluję do PiS o przyjęcie wspólnej uchwały, wspierającej uchwałę KE w sprawie poparcia dla walki ze zbrodniczym używaniem broni chemicznej.”

Czy widzicie słupki sondażowe po takim tekście? PO by pofrunęło w górę, a temat zamachu stanu odłożony na czas lepiej sprzyjający realizacji, bowiem dzisiaj podział, do którego zmierzają Niemcy i Rosja, właśnie się „rypnął” i trzeba będzie sporo czasu i zabiegów, żeby ewentualnie znowu do niego wrócić.
Niestety dla naszych wrogów, a szczęśliwie dla nas opozycję mamy głupią do imentu, więc mleko się rozlało, a my zostaliśmy poinformowani dokładnie, z kim mamy do czynienia i co nam szykowali.
Brawo, Schet! Nagrodę oślich uszu masz jak w banku! Merkel pewnie sobie włosy z głowy wyrywa, a Putin się zastanawia, jak kretyna wymienić na lepszy model...
 

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Jakiekolwiek  wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkowanego źródła! To wstyd, że muszę o tym przypominać, ale widać nie ma innego wyjścia w tym bardaku bezprawia, jakim stały się media.

Opublikowano: 08.04.2017 15:39.
Autor: eska
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

image web tracker

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Największym zagrożeniem dla życia i zdrowia Polaków jest system ochrony/służby zdrowia!
  • @blackley Ciut się Pan zaplątał, niestety.... PAD niczego nie konstruuje, proszę się nie...
  • Ok - ale mnie ta łopatologiczna propaganda z obu stron kompletnie nie rusza, natomiast wkurza...

Tematy w dziale Polityka