54 obserwujących
469 notek
555k odsłon
  120   0

Vancouver Festiwal Pochodzenia Afrykańskiego

Autor
Autor


Od pewnego czasu mam sporo wolnego, który przeznaczam na rzeczy, które zawsze lubiłem. Oprócz rodzinnych przyjemności z poświeceniem czasu na moje wnuczki juz 9 chłopiec, 7 dziewczynka, uczęszczam na rożne imprezy, których w sezonie jest dużo w Vancouver.

Niestety, jak wszyscy wiemy od marca ubiegłego roku mamy bardzo ograniczone możliwości imprez, spotkań, koncertów, bycia razem. Powoli otwieramy się na imprezy na zewnątrz. To początki. Będzie lepiej, taką mam nadzieje. Może powróci Jazz Festiwal?

Miałem możliwość poznać Emmanuela Jal, the African Descent Festival's headliner. Znakomity facet, utalentowany. Sam prowadził koncert. Śpiewał, tańczył, recytował wiersze.

Jedno z moich hobby to Street Photography. W ten weekend uczęszczałem na African Descent Festival. Wszystkie zdjęcia są mojego autorstwa.


Ludzie pochodzenia afrykańskiego oraz osoby zainteresowane dziedzictwem i kulturą afrykańską spotykają się, aby uczcić potomków Afrykanów na całej planecie. W programie nagradzani artyści, kuchnia afrykanska, moda, historia i wiele więcej.

Festiwal Afrykańskiego Pochodzenia odbył się w Vancouver 17 i 18 lipca w godzinach 11:00 - 21:00 PDT w Thornton Park (1166 Main Street) oraz za pośrednictwem Facebook Live.

TERAZ W JEGO siódmym roku, African Descent Festival świętuje różnorodność kulturową ludzi pochodzenia afrykańskiego w Vancouver, jednocześnie zachęcając do ducha jedności wśród wszystkich grup etnicznych i społeczności. W roku 2021, festiwal odbywa się na żywo i online.

Wśród wykonawców są urodzony w Gwinei multiinstrumentalista i zwycięzca JUNO Alpha Yaya Diallo; reggae-dancehall i afro-pop artysta Mr. Fantastic; nagrodzona JUNO Okavango Orchestra; indie soul band the Boom Booms; kubańsko-kanadyjski muzyk Alex Cuba; Esther i Ezekiel, zwycięzcy East Africa's Got Talent 2019; i więcej.

Założony przez budowniczego społeczności i planistę wydarzeń Yasin Kiraga Misago, festiwal ma na celu odmłodzenie ducha Hogan's Alley. W dniu 17 lipca od 10 rano do 12:30 PDT, jest gospodarzem Black Strathcona Walking Tour.

Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła lata 2015 do 2024 jako Międzynarodową Dekadę na rzecz Osób Pochodzenia Afrykańskiego, zapewniając ramy dla "Organizacji Narodów Zjednoczonych, państw członkowskich, społeczeństwa obywatelskiego i wszystkich innych odpowiednich podmiotów, aby połączyć się z osobami pochodzenia afrykańskiego i podjąć skuteczne środki w celu wdrożenia programu działań w duchu uznania, sprawiedliwości i rozwoju."


Zobacz galerię zdjęć:

Autor
Autor Autor Autor Autor Autor Autor Autor Autor Autor +4 zdjęcia +5 zdjęć
Vancouver African Descent Festival
Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale