54 obserwujących
472 notki
556k odsłon
  230   0

Co piszą nasi blogerzy o Powstaniu Warszawskim?

Muzeum PW
Muzeum PW

Wiesława w swojej dzisiejszej notce napisała:

W 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego abp Marek Jędraszewski sprawował Mszę św. w Bazylice Mariackiej w Krakowie.

https://www.salon24.pl/u/nanofiber/1243413,splacamy-pamiecia-dlug-wdziecznosci-powstancom-warszawy

Początkowo nie mogłem uwierzyć. Trumny na Powązkach zaczynają się otwierać, kiedy słyszą o Jędraszewskim.

Cyt:
Biskup Jędraszewski robi, co tylko może, by odwrócić uwagę od skandali pedofilskich w kościele.
Tym razem Jędraszewski zaatakował ekologów.

"Ekologizm to zjawisko bardzo niebezpieczne. Aktywistka Greta Thunberg staje się wyrocznią dla wszystkich sił politycznych, społecznych. To jest sprzeczne z tym wszystkim, co jest zapisane w Biblii" - powiedział abp Marek Jędraszewski w świątecznej rozmowie z TV Republika.

Wcześniej by odwrócić uwagę od skandali pedofilskich kościoła katolickiego.
Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski znieważał środowisko LGBT nazwał gejów i lesbijki "tęczową zarazą". Mówi też o "ideologii LGBT", porównując ją z nazizmem i stalinizmem.

PRZYPOMNIJMY WIĘC:
Kościół katolicki w Polsce instytucjonalne i systemowo ukrywał przestępców gwałcących dzieci.
Kościół katolicki w Polsce ukrywał i przenosił do innych parafii przestępców seksualnych by w ten sposób umożliwić im krzywdzenie kolejnych ofiar.

Hierarchowie i kadra zarządzająca polskim kościołem rzymskokatolickim ukrywała przestępstwa seksualne przed organami ścigania, chroniąc przestępców.
Nasz Ośrodek złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Marka Jędraszewskiego uznając jego wypowiedzi za naruszające prawo.

Abp Marek Jędraszewski wiedział o molestowaniu seksualnym kleryków w archidiecezji poznańskiej ponad 20 lat temu przez abp Juliusza Paetza i nie reagował - twierdzi ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, który opublikował list osoby świeckiej do Watykanu na temat roli hierarchy w tuszowaniu pedofilii w polskim Kościele.

Abp Jędraszewski zablokował emisję filmu o biskupie Pieronku


Cyt:

Kto reprezentował polski Kościół podczas zakończonej w niedzielę watykańskiej konferencji o pedofilii i nadużyciach seksualnych?

Abp Marek Jędraszewski. Ten sam, który chronił abp. Juliusza Paetza oskarżanego o molestowanie seksualne kleryków.
Gdy papież Franciszek mówił o tym, jak ważne jest, by chronić ofiary molestowania, metropolita krakowski wyglądał na zrelaksowanego. Gdy kard. Oswald Gracias z Indii przypominał, że nadużycia seksualne wobec nieletnich czy bezbronnych dorosłych nie tylko łamią prawo Boże i kościelne, ale są także publicznymi czynami kryminalnymi, abp. Jędraszewskiemu nawet brew nie drgnęła.Skandal:

Zobacz galerię zdjęć:

Agencja Gazeta
Agencja Gazeta Agencja Gazeta
Lubię to! Skomentuj21 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale