https://health.clevelandclinic.org/highly-sensitive-person
https://health.clevelandclinic.org/highly-sensitive-person
Eternity Eternity
556
BLOG

Co to znaczy być niewrażliwą osobą?

Eternity Eternity Blogi Obserwuj temat Obserwuj notkę 30

Nie czuć lub nie okazywać współczucia dla uczuć innych ludzi lub odmawiać nadania czemuś znaczenia.

Osoby o niższej inteligencji emocjonalnej nie są w stanie odróżnić właściwego zachowania od niewłaściwego. Często mówią niewłaściwe rzeczy w niewłaściwym czasie. Mogą wypowiadać nieodpowiednie uwagi lub żartować, gdy przyjaciel jest w żałobie po stracie ukochanej osoby.

Zależy to od stanu umysłu danej osoby. Niektórzy ludzie są niewrażliwi z różnych powodów; na przykład ci, którzy boją się okazywać słabość innym wokół siebie. Jeśli widzą, że się czymś martwią, mogą wykorzystać tę "słabość" na swoją korzyść. Innym powodem jest brak doświadczenia.

Ktoś może również użyć terminów "nieczuły" lub "bezlitosny", aby opisać ludzi, którym brakuje empatii. Chociaż empatia to nie to samo co współczucie, walka z empatią może i często łączy się z brakiem współczucia, dlatego ktoś może użyć tego terminu.

Jeszcze nie zdążyli przeczytać, nie wiedzą, o co chodzi.

Ale juz wylew chamstwa, który może doprowadzić do zamknięcia salonu.

Takie bydło nie przychodzi tu, aby dyskutować, wymieniać poglądy.

Przechodzi tu, aby w ordynarny sposób obrazić innych.

Dla tych, którzy nie zgadzają się z innymi punktami widzenia, ale nie są w stanie przedstawić swoich argumentów bez obelg, proponuję poprawić swój język, ponieważ jest on całkowicie pozbawiony jakiejkolwiek wartości.

Wszyscy czasami ulegamy frustracji i złości, gdy z czymś się nie zgadzamy, i to jest normalne. Jeśli Twoim celem jest przedstawienie kontr-sugestii, pomysłu lub nawet debata, to obrzucanie komentarzy obelgami niweczy jakikolwiek użyteczny wkład, jaki możesz mieć. Skutecznie rujnujesz okazję do przekazania przemyślanej informacji zwrotnej.

Szczerze wierzę, że niektórzy ludzie stają się obraźliwi, ponieważ nie są w stanie skomponować przekonującego argumentu, więc kończą zawstydzeni, stając się wojowniczy.

Nic dziwnego, że takie komentarze są zwykle publikowane w Internecie anonimowo.


Eternity
O mnie Eternity

Try to be Meraki, - means “to do something with soul, creativity, or love”

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Kultura