Blog
Moja Polska
eumenes
eumenes Kim jestem? Hellenem wśród M
47 obserwujących 495 notek 409746 odsłon
eumenes, 10 lutego 2017 r.

A samoloty dalej będą spadać

2093 29 0 A A A

Mamy kolejny wypadek pojazdu rządowego. Na razie są sprzeczne informacje - ale wygląda na to że kolumna wyprzedzała "wbrew przepisom". Niedoświadczony kierowca fiata przepuścił samochód na sygnale a potem gwałtownie wykonał manewr skrętu w lewo (zapewne opóźniony z powodu przepuszczenia samochodu na sygnale). Nieoznakowane BMW pani premier gwałtownie skręciło i uderzyło w drzewo.

Trudno póki co powiedzieć kto był sprawcą wypadku - ale czwarty raz w ciągu roku to nie jest przypadek. I wynika wprost z tego że z poprzednich razów nie wyciągnięto żadnych wniosków. Żaden z kierowców nie stracił stanowiska, nie stracił go również ich przełożony ani szef BOR. Co więcej - słyszeliśmy liczne pochwały dla "pana Kazia".

Co to znaczy? Że wszyscy są tak na prawdę zadowoleni. Że zadaniem członków BOR nie jest wcale ochrona najważniejszych osób w państwie i nie z tego są rozliczani. Jedyne co mają robić to spełniać zachcianki władzy - jechać szybko żeby minister mógł zdążyć na imprezkę w gazecie, dowieźć hamburgera albo włączyć sygnał bo bardzo ważna osoba nie może przecież jechać jak zwykły człowiek.

Mieliśmy serię wypadków lotniczych: Miller, Casa, Smoleńsk. Moglibyśmy się zastanawiać czy pojazdy te spadły przypadkiem czy też ktoś zawinił albo wręcz spowodował te katastrofy... tylko po co? Widać wyraźnie że polscy politycy - i to z partii najbardziej przez te katastrofy doświadczonej - niczego się nie nauczyli. Władza i blichtr jest dla nich pucharem zwycięstwa a nie służbą i narzędziem pracy.

Państwo jest środkiem a nie celem - ponieważ ono naprawdę istnieje tylko teoretycznie. I trudno powiedzieć co tu jest tak na prawdę przyczyną a co skutkiem.


e.


update: z dziwacznym tytułem na stronie głównej nie mam nic wspólnego :)

update 2: tu nie chodzi o PiS czy PO. Miller był politykiem lewicy. Sienkiewicz który wymyślił to określenie był w PO. Polskie państwo jest teoretyczne niezależnie jaka partia rządzi...

Opublikowano: 10.02.2017 22:41.
Autor: eumenes
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

"I've always been a supporter of the polish cause, even when my feelings was based on my instinct (...) My instinctive sympathy for Poland was born under the influence of the constant accusation tossed toward her; - And I can say - I established my opinions about Poland by listening her enemies. Namely, I came to infallible conclusion, that the Poland's enemies are almost always the enemies of generosity and bravery. Whenever it happened to me to meet a person that cultivates usury and the kult of terror, bugged down in the swamp of materialistic politik, I discovered in this miserable individual - a passionte hatred toward Poland. I learned to evaluate the quality of Poland on the foundations of this hatred - and this method proved to be fully reliable." Gilbert Keith Chesterton (1874 - 1936) Służcie swoim obyczajom, zostawcie mi moje. [Petrarka]
To nie ważne, czy Ojczyzna mi się podoba, czy nie. Z duszy jej sobie nie wyrwę.

(Jan Nowak-Jeziorański)


Dlatego nie ma w nas Arturze
Poezji co powinna być
Co się jak wino pnie po murze
Roślina, która pragnie żyć
A może tylko nie umiemy
Zapłacić takiej wielkiej ceny?

Zgoniona moja muza trwożna
Rimbaud - Aniele Stróżu mój
A nasza prawda tak ostrożna
Za dobrze wiemy ile można
Więc nas przedrzeźnia byle gnój
Więc nas przedrzeźnia byle gnój

(jonasz)

Wiem na pewno, że ze sobą zostaniemy
Chociaż życie nam układa się nieprosto
Nie możemy rozstać się trzasnąwszy drzwiami
Moja miła, moja droga
Moja Polsko (jonasz)


Nożyce pokaleczą skórę,
Kolana ścisną tępy łeb.
Przestań potykać się z tym murem,
Nie widzisz, że na dobre skrzepł?

(jacek)


Służba publiczna wg PiS:

"Będę konsekwentny w odzyskiwaniu dla ludzi PiS urzędu po urzędzie, przedsiębiorstwa po przedsiębiorstwie, agendy po agendzie. Odzyskamy te miejsca, których obsada zależy od państwa. PiS musi tam rządzić. Trzeba jasno powiedzieć, że 16 miesięcy po wygranej PiS żaden działacz czy zwolennik naszej partii, który wykrwawiał się w naszych kampaniach wyborczych, nie może cierpieć głodu i niedostatku. Ci ludzie muszą w satysfakcjonujący sposób przejąć władzę w części sektora podlegającej rządowi".

(Jacek Kurski na Zjeździe Wyborczym PiS, 4 marca 2007 w Gdańsku)Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Innymi słowy: w ustawie o KRS sam KRS jest mało istotny, najważniejszy jest bieżący...
  • "Był opisywany jako marionetka, tchórz, czyli Adrian, który siedzi cicho w poczekalni i czeka....
  • "SN USA nie śmiał podważać prawa łaski prezydenta." To raczej nietrafiony przykład - SN...

Tematy w dziale Rozmaitości