0 obserwujących
83 notki
15k odsłon
22 odsłony

Komunikat Partii Polskiej na dzień 11 listopada

Wykop Skomentuj3
Tegoroczne obchody Święta Niepodległości zamykają okres drugiego dwudziestolecia, w którym Polacy pozbywszy się obcych wojsk,
mogli w rzeczywistości decydować o własnym losie. Tym razem pokojowo i demokratycznie.
 
Odsądzani w PRL -u od czci i od wiary politycy II Rzeczypospolitej w niezmiernie trudnych warunkach politycznych, społecznych i gospodarczych zdołali zjednoczyć rozbity zaborami kraj, utrzymać jego suwerenność, a także stworzyć podwaliny zdrowej gospodarki.
W efekcie to właśnie zdradzona przez swoich europejskich sojuszników Polska stawiła silny opór armiom dwóch totalitarnych sąsiadów, by na koniec zostać oddaną jednemu z nich w charakterze wojennej zdobyczy. 
 
Jakże odmiennie wygląda bilans dwóch dekad III Rzeczypospolitej, w której wykreowana ustaleniami "okrągłego stołu" klasa polityczna dokonała planowej wyprzedaży - bądż likwidacji strategicznych działow gospodarki, rozproszyła Polaków po świecie, a na koniec dobrowolnie zdała suwerenność państwową. Przyjęcie zapisów Traktatu Lizbońskiego ustanawiającego socjalistyczne, totalitarne, a przy tym bezbożne imperium, stanowi oczywiste sprzeniewierzenie się myśli i dziełu tych pokoleń Polaków, które niegdyś przywróciły Niepodległą na mapę Europy.
 
Mając w pamięci radość pierwszych swobodnie obchodzonych rocznic 11 listopada 1918r. uważamy, że w odczuciach współczesnych pokoleń Polaków winny zatem dominować uczucia żalu i wstydu, w ślad za którymi powinna pojawić się oczywista w tej sytuacji refleksja.
 
Europa Wolnych Ojczyzn - Partia Polska jako formacja niepodległościowa powstała z protestu wobec zapisów i trybu przyjmowania Traktatu Lizbońskiego, w którym z pominięciem woli narodów zmieniono zasady na jakich ma się odbywać proces integracji kontynentalnej.
W Święto Niepodległości 2009 roku przypominamy, że obowiązkiem świadomych Polaków jest zmierzać wszelkimi zgodnymi z prawem metodami do utrzymania, bądź też odzyskania atrybutów państwowej suwerenności, gdyż tylko Wolna i Niezawisła gwarantuje godny byt, oraz zachowanie tożsamości naszego narodu.
 
 
Kraków, 11 listopada 2009r.  
                                     
Europa Wolnych Ojczyzn - Partia Polska                                                                             
Jan Szczepankiewicz

Przewodniczący        

Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale