Impresje Ignoranta
Mądrość to nie wiedza, Proszę Pań i Panów! Znam głupich profesorów Jak i mądrych furmanów!
1 obserwujący
70 notek
14k odsłon
  1180   0

Japs - political fiction?

Japonia zbroi się na potęgę! Kolejna informacja, wyłuskana wśród zalewu bredni kronowirusowych. Antyrakiety z lądu na okręty! Kolejny mały kroczek ku budowaniu agresywnej floty pacyfiku! Mają już cztery śmigłowcowce, teraz za kolosalną kwotę budują rakietowce! Otoczka medialno - propagandowa dla zamydlenia oczu naiwnej Ameryce, obrona przed czerwoną Koreą!

https://www.tvp.info/51219151/japonia-radary-na-okretach-maja-namierzac-polnocnokoreanskie-rakiety

Ha, ha, dopóki żyli amerykańscy dowódcy z wojny na Pacyfiku, Japonia miała tylko sybmoliczne siły samoobrony, bez lotnictwa, bez marynarki! Wszak oni pamiętali jak wściekle groźny i zwzięty to naród! Mc Arturowie pomarli, Ameryka obrosła tłuszczem, analitycy stracili czujność! Propaganda chińska utwierdza ich o swej potędze, a oni jako antidotum na ewetnualne dalekowschodnie kłopoty, popuścili Japończkom! Totalny strategiczny błąd!!!

Chiny to kolos na glinianych nogach, wbrew własnej propagndzie, wyjątkowo prymitywny technicznie! Mimo kolosalnych wydatków na zbrojenia (ok. 170 mld USD rocznie), nie jest w stanie dorównać Stanom Zjednoczonym(740 mld USD), ba nawet upadająca Sovietia jest technicznie bardziej zaawansowana niż oni!

Za to Japonia, systematycznie i małymi kroczkami rozbudowuje swój potencjał wojenny! I nie są to środki samoobrony, ale zbrojenia ewidentnie agresywne! Japońskie 40 mld USD na zbrojenia, to co do centa grosz wydany na nowoczesną technikę wojenną. Podczas gdy upadająca Sovietia Putina, wciąż wymachuje szabelką, co i rusz ogłaszając sukcesy w unowocześnianiu armii w rzeczywistości są to puste słowa, mające zmylić przeciwnika. Ruskie wydatki na poziomie ok 70 mld USD rocznie, są w ok. sześćdziesięciu procentach rozkradane!

I tutaj dochodzimy do sedna! Sytuacja geopolityczna na świecie zaczyna niebezpiecznie sprzyjać Japończykom!

Z jednej strony Ameryką rządzi nieporadny staruszek, najprawdopodobniej dotknięty chorobą alzheimera, a z drugiej Rosja jest na skraju upadku!

Ameryka z każdym rokiem luzuje restrykcje zbrojeniowe w stosunku do Japonii, a za prezydentury Bidena, zapewne zupełnie odpuści! To jednak za mało, aby z Japonii uczynić potęgę militarną! Do tego potrzebny jest nieograniczony dostęp do surowców! Taka okazja wytworzy się po upadku Rosji! Cała tablica Mendelejewa Syberii padnie łupem przyczajonych Japończyków!

Jaka jest szansa na zatrzymanie ekspansji samurajów? Prawie żadna, jedynie Korea stawi opór, ale czy będzie w stanie zatrzymać potop? Mam poważne wątpliwości! 

Lubię to! Skomentuj27 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka