0 obserwujących
43 notki
66k odsłon
  581   0

Andrzej Żuromski: Jesteśmy pokrzywdzeni ale NIEPOKONANI!

 - Działamy tak, jak woda drąży skałę: stopniowo, stopniowo ale w końcu wygramy. Wierzę w to z całego serca, bo gdyby tak nie było to nie angażowałbym się tak bardzo w to, co robimy. Wierzę, że się uda i dokonamy wspólnie wiele dobrego dla nas wszystkich – mówi Andrzej Żuromski, w rozmowie „Bez Cenzury” dla portalu MediaRP.pl

 

Mariusz Ciużyński: Powiedz kim jesteś i z jakiego powodu zacząłeś walkę z polskim wymiarem sprawiedliwości?

Andrzej Żuromski: Jestem Polakiem, patriotą który kocha swój kraj i został skrzywdzony przez źle działający system i niekompetentnych urzędników. Zarzucono mi czyny, których nie popełniłem. Spędziłem niesłusznie ponad 7 miesięcy w areszcie. Pomówienia i areszt zniszczyły moją reputację, moja firmę. Najbardziej ucierpiała moja rodzina. Aresztowano mnie kilka dni po narodzinach syna,  a moja córka miała wtedy 2 latka

Walczę o swoje dobre imię już ponad 5 lat i wierzę że zostanę uniewinniony. Staram się nagłośnić swoją sprawę,  walczę by w naszym wspólnym kraju było lepiej i nie można było m.in. aresztować ludzi i potem skazywać na podstawie tego, że ktoś jedynie coś sobie wymyślił i powiedział. Zapośrednictwem Facebook’a rozpocząłem akcję „Stop Pomówieniom” (adres: www.facebook.com/StopPomowieniom), do której jak dotychczas dołączyło prawie 11 tys. Osób i każdego dnia pojawiają się kolejne głosy poparcia, również ze strony ludzi z pierwszych stron gazet: sportowców, aktorów, muzyków, polityków. Nie spodziewałem się tak dużego odzewu w tak krótkim czasie.

Przerwano twoją karierę muzyczną, zniszczono życie rodzinne, ale nie jesteś jedynym takim człowiekiem w Polsce. Ty byłeś inicjatorem powstania „ruchu oporu” czyli obywatelskiego ruchu „Pokrzywdzeni lecz NIEPOKONANI”? Jaki jest cel waszego działania?

Andrzej Żuromski: Ja jestem jedynym założycielem akcji „Stop Pomówieniom”, natomiast ruch obywatelski „Pokrzywdzeni lecz NIEPOKONANI” (adres: www.facebook.com/NIEPOKONANI2012 ) to grupa osób niesłusznie pokrzywdzonych przez różnych nie profesjonalnych urzędników. Połączył nas program „Państwo w Państwie” gdzie byliśmy „bohaterami” w różnych odcinkach, wpadliśmy na pomysł wspólnego spotkania, połączenia sił i ruszeniu do walki o swoje racje.

Cele są proste z definicji, a ciężkie w realizacji, jednak wierzymy, że damy radę i zmienimy następujące rzeczy, min:

Chcemy pełnego ujawnienia i napiętnowania wszystkich przypadków korzystania przez aparat skarbowy z przywileju bezkarności przy podejmowaniu błędnych decyzji  na skutek których upadają firmy, ludzie tracą  pracę a właściciele mają problemy. Chcemy skończyć z tym, że sądy chronią urzędników i ich błędne decyzje, a nie pilnują i nie bronią praw obywateli.

Domagamy się równego traktowania stron podczas postępowania sądowego, którego obecnie jest brak,  chcemy, by i niekompetencja Prokuratury i organów skarbowych nie pozostawała bezkarna i anonimowa „Stop Pomówieniom” czyli zakaz aresztowań i skazywaniu ludzi na podstawie  „pseudo dowodu” polegającego wyłącznie na tym, że ktoś coś o kimś powiedział, bo w ten sposób można pomówić każdego, w każdym celu: za pieniądze, z  zazdrości czy nienawiści, z powodu interesów czy polityki

To niedopuszczalne by metody „stalinizmu” – dajcie człowieka a znajdzie się paragraf – nadal obowiązywały. Statystyki oficjalne podane w prasie  - ponad 100 tys. uniewinnień w ciągu roku mówią same za siebie. Kto płaci za błędy tych kiepskich urzędników. Kto? Społeczeństwo, podatnicy, naród czyli my…

Dlatego walczmy z tym wspólnie i nagłaśniajmy ten temat we wszystkich mediach, by zwrócić uwagę tam na górze, że wiemy o tym co się dzieje, mamy dość, walczymy z tym!!! Jesteśmy pokrzywdzeni ale NIEPOKONANI!!!!

Organizujesz w warszawskiej Sali Kongresowej 31 maja 2012 roku w samo południe wielki kongres. Skąd masz na to pieniądze i kto cię wspiera?

Andrzej Żuromski: Tak jak powiedziałem wyżej współorganizuję, jestem w grupie ludzi i działamy wspólnie, każdy wkłada swój czas, pieniądze, zaangażowanie, kontakty, pomysły. Podejmujemy decyzję wspólnie głosując. Działamy  razem, bo pojedynczo nie mielibyśmy takich możliwości

Zwracam uwagę, że nie jest to problem np. indywidualny rapera Żuroma. Takich pokrzywdzonych jak ja są tysiące i tolerując bezprawie niekompetentnych urzędników, doprowadziliśmy do tego, że rozrosło się to do diabolicznych rozmiarów!!! Krzywdzeni są w imię prawa niewinni ludzie i czas powiedzieć temu Stop!!!

Mam nadzieję, że będzie nas coraz więcej, będziemy coraz silniejsi i będziemy mogli zmienić system na lepsze. Robimy to dla nas wszystkich, bo każdego z nas może spotkać taki los. Jesteśmy wiarygodni i autentyczni, bo to przeżyliśmy. Mieliśmy siłę powstać z kolan, zacisnąć pięści i ruszyć do boju o lepszą Polskę. Kiedyś walczono bronią, nasi dziadkowie, pradziadkowie, czasy się zmieniły i My nowe pokolenie NIEPOKONANYCH walczymy słownie o nasze wspólne lepsze jutro.

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale