0 obserwujących
43 notki
66k odsłon
  803   0

Generał Sławomir Petelicki – Cześć JEGO PAMIĘCI !!!

 Cześć  JEGO PAMIĘCI !!!

        Wiem, że Pan Generał Sławomir Petelicki zapytany  co myśli o „komentarzach” medialnych n.t. Jego śmierci rzekłby teraz do mnie : „Niech sobie robią te małe, nędzne prowokacyjki bo tylko to potrafią. My, SILNI LUDZIE HONORU, LUDZIE DOBREJ WOLI,  ignorujemy ich i ich wypociny, bo poświęcając im nasz czas – tak  cenny dla Ojczyzny – nobilitowalibyśmy ich niesłusznie!

Ludzie Honoru, Ludzie Dobrej Woli to osoby dla których Ojczyzna jest podmiotem działania a nie przedmiotem służącym  realizacji własnych interesów.

To osoby o wielkiej wrażliwości, szczerości i poszanowaniu  nadrzędnych wartości, dla których to realizują się w każdym aspekcie  codziennego funkcjonowania kosztem  własnych  prywatnych spraw.

Te rzadkie osoby o szczerych intencjach, które zawsze odważnie mówią to co myślą,  przez środowisko koniunkturalistów (dla których sława i pieniądze stanowią sens bytu)  postrzegane bywają jako łatwy  do  zniszczenia cel. To jednak często błędna ocena. Interakcja z nimi zmusza bowiem ludzi wrażliwych jeszcze na etapie samo kształtowania do wytworzenia wokół  siebie obronnej otoczki, wręcz „SKORUPY” pozwalającej im zachować i osłaniać  sprawiedliwe wnętrze.

Tak kształtują się  najcenniejsze charaktery i jednocześnie najtwardsi wojownicy realizujący w przyszłości – ku chwale Ojczyzny- niewykonalne dla większości zadania .

Nie oznacza to jednak, że skorupa jest niezniszczalna i można w nią walić masowo bez końca jak w kevlar…

Pan Generał Sławomir Petelicki błyskawicznie rozpoznawał Ludzi Dobrej Woli – dlatego zdołał zbudować elitarną i liczącą się w skali światowej jednostkę wojskową GROM – niepodważalną wieloletnią dumę POLSKI. Jednostkę,  której legenda napawa energią każdego obywatela. Ten sam Generał każdego dnia budził się marząc o silnej i bezpiecznej Polsce. Marzenia zaś – nawet te wydające się być nieosiągalnymi - były dla Generała zawsze czymś bardzo ważnym, wartym pielęgnowania. Stwierdził niegdyś, gdy prezentowałem nieśmiało jakąś swoją odrealnioną koncepcję :  „Siła marzeń jest OGROMNA!!!! Jestem tego dowodem. Marzyłem o zbudowaniu dla Polski GROMU od 1977 roku. i w 1990 udało się. W styczniu 1920 roku w przemówieniu do kawalerów Orderu Virtuti Militari Marszalek Piłsudski powiedział : ,, Rzeczą żołnierza jest stworzyć dla Ojczyzny piorun co błyska a gdy trzeba -uderzy!,, Pozwoliłem sobie wówczas zauważyć, iż Pan Generał marzył 13 lat. Pan Generał Petelicki zelektryzowany odpowiedział mi „To niesamowite. Nie zauważyłem że szczęście przyszło w 13tm roku marzeń. A 13tka towarzyszy mi przez cale życie. Starałem się zawsze najważniejsze sprawy realizować 13tego. Wszystkie dokumenty związane z powstawaniem  GROMU były zatwierdzane 13 tego. 13tka jest na sztandarze GROMu. Bardzo wiele dokumentów decyzji i wydarzeń niezależnych ode mnie miało miejsce 13tego!”…

Gdy innym razem w późniejszym czasie ktoś powołał się na autorytet Pana Generała przy pewnej inicjatywie, bez autoryzacji, opatrzywszy personalia zwrotem „generał w stanie spoczynku” zamiast „rezerwy” usłyszałem, gdy pytałem czy interweniować : „Zna Pan moje zdanie ta temat stanu spoczynku, który dla żołnierza jest w grobie! Ale nie ma co być drobiazgowym jak napisali to 13tego i nad moją głowa na zdjęciu jest nr 13…

Poczucie Dumy  urodzonego 13 września Generała powodowało, że ignorował większość niegodziwości jakie spotykały Go ze strony propagandystów będących na usługach „Salonu”.  Podejście do steku fałszywych oskarżeń medialnych najlepiej zobrazują  słowa Pana Generała sprzed dwóch lat : „Niech ci co chcą tak sobie myślą. Pan Porucznik wie, że tak nie jest bo prawdziwego RONINA jakim jestem nikt nie zdoła nastraszyć, kupić lub instrumentalnie wykorzystać.” Przy innej okazji gdy  propagowano w mediach nieprawdziwe treści atakując reputację Pana Generała, jedynie odpowiedział „Gdybym przejmował sie tym co o mnie wygadywali i wypisywali różni sprzedajni szubrawcy przez ostatnie XX lat dawno bym był pod piachem a ja coraz lepiej się czuje!” 

Pan Generał Petelicki w ostatnim czasie miał świadomość „jak udało się sprzedajnym mediom otumanić sporą cześć Polaków.” Jednak dzięki swoim fortelom udawało mu się do ostatniej chwili przenikać do rozmaitych programów i stacji a następnie niespodziewanie poruszyć problemy niewygodne  dla decydentów ale ważne dla Polski i polskiej obronności. Generał potem martwił się, że w końcu „przestaną mnie w ogóle zapraszać a zależy mi na edukowaniu młodych!” Pan Generał obawiał się czasem, iż przez młodych postrzegany może być jako twór epoki „homo sovieticus”, ale jednocześnie niezmiernie wierzył w mądrość młodego pokolenia i ogromnie cieszył się  gdy odbierał od młodych wyrazy szacunku. Mawiał bardzo niedawno: „Do tego stopnia wierze w sile Młodego Pokolenia, że sam nie biorę pod uwagę sytuacji w której przestał bym działać!”  Kiedy tzw. SALON zaczął zarzucać Generałowi Petelickiemu  zbytnią szczerość w publicznych wypowiedziach, Generał napisał mi: „Ludzie się dziwili jak można tak mówić prawdę prosto w oczy a ja przypominałem sobie mojego dziadka, który często powtarzał, że „Pan Bóg nie lubi tchórzy!” Gdy z kolei najwyżsi urzędnicy w Państwie, krytykowani przez Generała za błędy i zaniechania w kwestiach dotyczących bezpieczeństwa naszej Ojczyzny rozpoczęli za pomocą „zaprzyjaźnionych mediów”  atakować Jego Godność, zwykł On odpowiadać niewzruszony, że „w porównaniu z tym, co dostał za swoja prace Generał Stanisław Sosabowski  obelgi względem mnie to pikuś!” To właśnie poniżony przez Anglików wyśmienity dowódca polskich spadochroniarzy był prócz dziadka bohatera bitwy warszawskiej i ojca bohatera II wojny światowej wzorem i autorytetem dla Pana Generała Sławomira Petelickiego.

Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale