Blog
Fizyka Smoleńska
you-know-who
you-know-who fizyk, pilot z licen. FAA i TC
104 obserwujących 66 notek 787334 odsłony
you-know-who, 14 czerwca 2012 r.

26. Zaproszenie posła A. Macierewicza (PiS)

14182 238 0 A A A
przycinanie wielopiennej topoli koło autokomisu
przycinanie wielopiennej topoli koło autokomisu

Zapraszam do obejrzenia wywiadu, którego udzieliłem pani Agnieszce Gozdyra 16 czerwca (sob.), w serwisie informacyjnym Polsat News  o 13:15

Link do wizualizacji mojego modelu w wersji HD

 

 

Warszawa 14 VI 2012 r.

 

Oświadczenie dotyczące posiedzenia Zespołu parlamentarnego ds. zbadania przyczyny katastrofy Tu-154 M  10 kwietnia 2010 r.,  w dniu 14 VI 2012.

W związku z zaproszeniem wystosowanym do mnie przez pana posła Antoniego Macierewicza oświadczam:

Nie będę uczestniczył w dzisiejszym posiedzeniu zespołu parlamentarnego, ponieważ w tym czasie jestem zaproszony na rozmowę do prokuratury wojskowej prowadzącej śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Nie uchylam się od żadnych merytorycznych dyskusji czy naukowej debaty. Uważam jednak, że posiedzenie Zespołu kierowanego przez pana posła Macierewicza, będącego de facto politycznym klubem dyskusyjnym, nie jest najlepszym miejscem na prowadzenie naukowego dyskursu. 

Z profesorem Biniendą i parlamentarzystami zainteresowanymi tematyka katastrofy smoleńskiej chętnie spotkam się na przykład na konferencji naukowej, w której będą uczestniczyli eksperci inżynierii lotniczej (jak ta, która miała miejsce 28–31 V w Kazimierzu Dolnym i na której ku memu zdziwieniu nie było obecnego wówczas w Polsce prof. Wiesława Biniendy).

Dziwi mnie również forma, w jakiej pan poseł Macierewicz zaprasza mnie do kontaktu z kierowanym przez siebie zespołem. W wywiadach prasowych niczym prokurator wzywa mnie do stawienia się w Sejmie i obrony głoszonych przeze mnie tez („Czekamy więc aż [prof. Artymowicz] stawi się w czwartek o 13:00 i pozwoli naukowcom przedyskutować i obroni przed nimi swoje tezy” – wypowiedź dla portalu w polityce: http://wpolityce.pl/wydarzenia/30311-macierewicz-czekamy-az-prof-artymowicz-stawi-sie-w-czwartek-i-obroni-swoje-tezy-w-naukowej-dyskusji-z-prof-binienda-i-nowaczykiem)

Mój sprzeciw i oburzenie budzą mijające się z prawdą wypowiedzi pana posła Macierewicza jakobym: 

- Nie odpowiadał na jego zaproszenia do udziału w dyskusji z prof. Biniendą, czy innych spotkań - co mi zarzucał podczas konferencji prasowej w dniu 11 VI 2012. Nigdy nie otrzymałem żadnego zaproszenia do dyskusji czy spotkania od pana posła Macierewicza ani prof. Biniendy.

 

- „Uciekał w Ottawie, Pasadenie i na Politechnice Warszawskiej oraz Politechnice Białostockiej” i „nie miał odwagi przyjąć zaproszenia” do dyskusji z prof. Biniendą i dr. Nowaczykiem. 

Dodam, że moje publicznie zadawane profesorowi Biniendzie pytania, ważne dla wyjaśnienia działania jego modelu, pozostają od wielu miesięcy bez odpowiedzi.

 

Jako fizyk, astrofizyk, popularyzator metodologii naukowej oraz pilot, zmierzam do wyjaśnienia aspektów techniczno-lotniczych katastrofy smoleńskiej i zapraszam wszystkich chętnych do merytorycznej dyskusji na forum naukowym lub popularno-naukowym, a nie politycznym.

 

Paweł Artymowicz

Prof., Uniwersytet w Toronto

 

 

 

 

Co powiedziała Najwyższa Prokuratura Wojskowa i inne materiały prasowe

 

http://info.wiara.pl/doc/1181812.Prokuratorzy-wojskowi-spotkali-sie-z-prof-Artymowiczem

 

http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/625116,prokuratorzy_wojskowi_spotkali_sie_z_prof_artymowiczem_ws_katastrofy_w_smolensku.html

 

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/625822,Artymowicz-rozmawial-z-prokuratorami-nt-Smolenska

 

http://wpolityce.pl/wydarzenia/30311-macierewicz-czekamy-az-prof-artymowicz-stawi-sie-w-czwartek-i-obroni-swoje-tezy-w-naukowej-dyskusji-z-prof-binienda-i-nowaczykiem

 

http://wiadomosci.onet.pl/temat/katastrofa-smolenska/prokuratorzy-wojskowi-spotkali-sie-z-prof-artymowi,1,5161063,wiadomosc.html

 

http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/kraj/trzy-asy-macierewicza,1,5157249,kiosk-wiadomosc.html

 

 http://www.rp.pl/artykul/10,892055-Inzynier-pyta-o-obliczenia-w-raportach-MAK-i-Millera.html

 

 http://wyborcza.pl/1,91446,11936536,Prokuratorzy_wojskowi_spotkali_sie_z_prof__Artymowiczem.html

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Nazywam się Paweł Artymowicz, ale wolę tu występować jako YKW. Archiwum bloga: http://fizyka-smolenska.blogspot.com. Nowszy blog: http://pawelartymowicz.natemat.pl. Latam wzdłuż i wszerz kontynentu amerykańskiego (link do mapki), w 2017 r. 45-50 godzin za sterami, pon. 10 tys. km; Jestem niezłym (link), szeroko cytowanym profesorem fizyki i astrofizyki [link] (zestawienie ze znanymi osobami poniżej). Kilka krajów nadało mi najwyższe stopnie naukowe. Ale cóż, że byłem stypendystą Hubble'a (prestiżowa pozycja fundowana przez NASA) jeśli nie umiałbym nic policzyć i rozwikłać części "zagadki smoleńskiej". To co mówię i liczę wybroni się samo. Nie mieszam się do polityki, ale gdy polityka zaczyna gwałcić fizykę, a na dodatek moje ulubione hobby - latanie, to bronię tych drugich, obnażając różne obrażające je teorie z zakresu "fizyki smoleńskiej". Zwracam się do was per "drogi nicku", co nie oznacza, że was nie cenię. Wręcz przeciwnie. Zapraszam do obejrzenia wywiadów i felietonów w artykule biograficznym wiki. [Uzupełnienie o wskaźnikach naukowych (za Google Scholar 2014): mam wysoki indeks Hirscha h=30, i10=41, oraz ponad 4 razy więcej cytowań na pracę niż średnia w mojej dziedzinie - fizyce. Moja liczba cytowań to ponad 4100. Dla porównania, prof. Binienda miał dużo niższy wskaźnik h=14, 900 cytowań oraz 1.2 razy średnia liczbę cytowań na pracę, w dziedzinie inżynierii. Dr Nowaczyk ma w porównaniu ze mną znikomy samodzielny dorobek naukowy, a dr Szuladzińskiego prawie nikt nie cytuje. Dużo mniejsze osiągnięcia ma też prof. C. Cieszewski: h=17, i10=25, 1252 cytowań]

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • zgoda!
  • NB. nie mam nic przeciwko suprematyzmowi, tylko że nie mogę tego napisać po ang. bo mnie z...
  • "Bitwa murzynów w ciemnej jaskini".” --- sounds like Polish politics

Tematy w dziale Polityka