33 obserwujących
1822 notki
1223k odsłony
1230 odsłon

Pamiętajcie o Magdalenie Ogórek

Wykop Skomentuj73

image

Kto pamięta ten wie, że obecna ikona propagandy PiS w mediach narodowych p. Magdalena Agnieszka Ogórek była  w 2015r. /z ramienia SLD/ kandydatką na prezydentkę RP. 

Pani Ogórek to ciekawa postać polskiej sceny politycznej, w której ówczesny lider SLD Leszek Miller widział koncyliacyjnego pośrednika władzy SLD z Episkopatem Polski. Pani Ogórek /poza innymi specjalnościami/ jest też historykiem Kościoła, co w mniemaniu Leszka Millera  rokowało na łatwiejszy kontakt SLD z doktorami kościała. Miała też doświadczenie polityczne z dwuletnim stażem /2008-2010/ w klubie poselskim SLD. Karierę w show biznesie pomijam. 

W kampanii prezydenckiej zasłynęła pomysłem powołania komisji kodyfikacyjnej, by "napisać w Polsce prawo od nowa".  

Oto opinie p. Ogórek na lepszą Polskę 

* Mamy Polskę, gdzie wybieramy parlamentarzystów nie dla reprezentowania naszych interesów, ale wybieramy przedstawicieli zaklinowanych zacietrzewionych plemion, które wciągnęły nasz kraj w destrukcyjną, zacietrzewioną retorykę - powiedziała Magdalena Ogórek w oświadczeniu przedstawionym w niedzielę w Sejmie.  

* Wskazywała, że obecne prawo jest "zbitkiem przepisów po jeszcze poprzednich systemach politycznych, ciągle uniemożliwia obywatelom rozwój i hamuje dobre, bezpieczne życie" i jeśli obecnie obywatel nie jest w stanie zrozumieć prawa, "to znaczy, że jest ono źle napisane". - To katastrofa konstytucji, państwa, jeśli nasze prawa są kompletnie niejasne, pisane na kolanie, bez przemyślenia i wbrew społeczeństwu, zależą od interpretacji i pojętności urzędnika - powiedziała.  

*Chcę to zmienić, powołując przy prezydencie komisję kodyfikacyjną, by napisać prawo od nowa. (...) Postawię przed tą komisją jasno określone zadania – po pierwsze prawo ma być proste, po drugie musi być jednoznaczne, po trzecie musi być bezwzględnie konieczne i po czwarte - musi służyć obywatelowi – oświadczyła. 

https://www.newsweek.pl/polska/magdalena-ogorek-i-jej-program-wyborczy-nowe-prawo-i-armia/y9xrs5w 

Nie rozumiem, dlaczego Zbigniew Ziobro nie zatrudnia p. Ogórek w swoim zespole zmiany polskiego prawa. Widać nie uznał go  /prawa/  za najgorsze, albo z braku konstytucyjnej większości PiS /fakt/ w sejmie niezdolnego do takiej zmiany. 

To interesująca widomość dla opozycji. Zamierza ona bowiem wygrać wybory prezydencki, a później /za cztery lata/ parlamentarne z naczelnym zadaniem anulowania wszystkich praw /ustaw/ ustrojowych zastanych po PiS. Wielu polityków i niektórych prawników uważa jednak, ze takie anulowanie będzie bardzo trudne, czy wręcz niemożliwe.  

Odpowiadam tym pesymistom. Może to dla was trudne, ale nie dla p. Ogórek, która wie jak to zrobić i ma na to gotowy plan, nie bawić się w jakieś naprawianie starego, tylko całe polskie prawo napisać na nowo.  

Dlatego rekomenduje przyszłym parlamentarzystom i prezydentowi p. Ogórek na szefa Narodowej Komisji Kodyfikacyjnej, która /p. Ogórek/ wie jak to zrobić i przy pomocy Episkopatu Polski na pewno to zrobi. 

Do zwycięstwa daleko, ale o przywróceniu w Polsce praworządności opozycja powinna myśleć z wyprzedzeniem.  

I to jest propozycja z wyprzedzeniem. 

Wykop Skomentuj73
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura