35 obserwujących
1960 notek
1312k odsłon
  1562   0

Nieczyści

image


Tytuł notki zapożyczyłem z Biblii gdzie są wzmianki o trądzie, nieuleczalnej, zaraźliwej chorobie skutkującej wykluczaniem chorych ludzi ze wspólnoty innych ze strachu o ich życie.

A tak komentuje ten czas ks. Adam Seksiński na portalu wiara.pl:

„Trędowaci byli wyrzutkami odłączonymi od reszty wspólnoty, których zdrowi woleli unikać.

Trędowaci od najdawniejszych czasów wzbudzali w Izraelu najwyższy wstręt. Wszystkie rodzaje trądu zżerają powoli tkankę ciała, powodując odpadanie skóry i członków. W owych czasach była to choroba nieuleczalna. Dlatego też, podobnie jak i później, w średniowieczu, zabezpieczano się przed rozprzestrzenianiem choroby izolując trędowatych od zdrowych.

Również Biblia i Prawo mozaistyczne wyłączały chorych na trąd ze społeczności ludzkiej (Kpł 13,45-46).

Trędowaci byli więc wyrzutkami odłączonymi od reszty wspólnoty, których zdrowi woleli unikać. Powinni byli przebywać w miejscach odosobnionych, a gdy tylko spostrzegli, że ktoś nieświadomie zbliża się do nich, musieli wołać: „Odstąpcie (są) nieczyści!” (Lm 4,15).”

www. Trąd (wiara.pl)

Sięgnąłem do tego przykładu poruszony bezmyślnymi czynami antyszczepionkowców napadających na punkty szczepień przeciw covidowych, inicjowanych sprzeciwem szczepienia nazywanym przez nich zniewalaniem ludzi nieistniejącą – ich zdaniem – zarazą wymyśloną przez światową „szarlatanerię” dla pełnego opanowania przez nich świata.

Absurd takiej postawy jest smutnym dowodem ludzkiej mentalności łatwo poddającej się najprzeróżniejszym manipulacjom innych, nawet ludzi opętanych jakimiś zupełnie abstrakcyjnymi ideami, tworem utopijnej sfery ludzkiej wyobraźni.

A statystyka ofiar koronawirusa w Polsce na dzień 5 sierpnia 2021 r. jest nieubłagana: Potwierdzone przypadki zarażeń to 2 883 624 osób w tym 75 275 zgonów /na świecie ponad 4 miliony/

A więc ponad 75 tys. rodaków umarło, a gdyby nie wymyślono szczepionki umarło by ich jeszcze więcej. Wielu z nich miało pecha, bo nie doczekali do szczepień, a ci co doczekali i mogli się zaszczepić a nie zrobili tego z namowy owych fanatyków też umarli, więc są ofiarami anty szczepionkowej zbrodniczej demagogii opóźnionych w rozwoju współobywateli nie uznających faktów w imię fanatyzmu „mącicieli zdrowego rozsądku”.

Jeżeli dzisiaj owi mąciciele nie szczepią się i czynnie przeszkadzają szczepić się innym powinni być napiętnowani dawnym przymiotnikiem trędowatych „nieczyści”, gdyż  mają „brudne sumienia” podłym zachowaniem, bo w przypadku bycia nosicielami śmiertelnego wirusa niechybnie zarażają nim swoje otoczenie z prawdopodobnym dla niego śmiertelnym skutkiem.

Te głupie i podłe zachowania nie dotyczą tylko społecznego elementu spod „budki z piwem”, ale w licznej publicystyce środowisk nacjonalistycznych, sojuszników obozu rządzącego od zawoalowanej krytyki Radia Maryja w sprawie szczepień po prorządowe, prawicowe wydawnictwa wprost „tępiące” państwa dyscyplinujące społeczeństwo do szczepienia. Przykład:

„WARSZAWSKAgazeta” /wydawca: Free DoMedia – pismo nacjonalistyczne /Nie obchodzą nas partie, lub te czy owe programy. My chcemy Polski suwerennej, Polski chrześcijańskiej, Polski – polskiej/, z którym współpracują obecni piewcy PiS-owskiej „dobrej zmiany”, p.p. Ryszard Czarnecki, Zbigniew Kuźmiuk, Janusz Wojciechowski, Janina Jadwiga Chmielowska, ks. Stanisław Małkowski, Magda Figurska, Jerzy Robert Nowak, Krzysztof Baliński" tak „grzmi” na prezydenta Francji za jego naciski na społeczeństwo w kwestii szczepienia/:

W artykule „Macron jak Hitler” takimi słowy:

„… kolejna reakcja na wprowadzenie we Francji właśnie przez Macrona iście nazistowskich zasad segregacji społeczeństwa, w myśl której jego część jest pozbawiona swoich praw”.

„WARSZAWSKAgazeta” nr 32 (737), 6-12 sierpień 2021 r.

Jak widać – przynajmniej w tym przypadku – ludzie średniowiecza mieli bardziej humanitarny styl w obronie zdrowych obywateli przed nosicielami śmiertelnie zakaźnych  chorób, bo musieli głośno informować i ostrzegać otoczenie przed niebezpieczeństwem zarażenia ich śmiertelną chorobą.

Zastanawiające, że tamten, historyczny okres średniowiecza nazywamy ciemnogrodem, a nasz czas historii „cywilizacją postępu”

A może po prostu średniowiecze minęło, a ciemnogród pozostał!  Dużo na to wskazuje.

Szczep się narodzie i udowodnij że jesteś wolny od ciemnogrodu!

Lubię to! Skomentuj157 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości