37 obserwujących
2051 notek
1338k odsłon
  90   0

Błędy czy niekompetencja?

Mocno dziwi upór polskich władz w obronie swoich decyzji rządzenia w państwie.

Omijam kwestie reformy sądowej, konfliktów dyplomatycznych z Europą, pegasusa, czy Polskiego Ładu /700 stron niejasności/, bo są to sprawy literalnie znane.

Jednak w całokształcie polskich problemów najważniejszym jest pandemia koronawirusa, która sieje śmiertelne żniwo wśród Polakw /ponad 100 000 zgonów/, niszczy gospodarkę i katastrofalnie osłabia autorytet i wiarygodność państwa.

Dowód: „13 z 17 członków Rady Medycznej przy premierze złożyło rezygnację. To pokłosie nieporozumień na linii eksperci – prezes Rady Ministrów. Ci pierwsi mają pretensje do szefa rządu, że decyzje podejmowane ws. opanowania pandemii COVID-19 w Polsce są sprzeczne z ich rekomendacjami. Spornych kwestii w ostatnim czasie było sporo.

Od dawna zwracali uwagę na fakt, że ich rekomendacje nie są brane pod uwagę, a podejmowane przez rząd decyzje stoją w sprzeczności z zaleceniami”.

www.Rada Medyczna często nie zgadzała się z premierem. Oto sporne kwestie (medonet.pl)

Kilkuosobowa mniejszość antyszczepionkowców w PiS zablokowała „niewinną” ustawę dającą szefom firm prawo sprawdzania pracowników pod kątem ich koronawirusowej „zarażalności”. Bez takiego prawa ewentualni zarażeni mogą bez ograniczeń roznosić zarazę

„Prezes PiS dał nam wolną rękę - zdradza "Wyborczej" Terasa Hałas. Posłanka była jedną z osób, które uczestniczyły wczoraj w spotkaniu w kancelarii premiera. Władze PiS próbowały przekonać grupę antyszczepionkowców do głosowania za ustawą, która umożliwia testowanie pracowników. Bez skutku’.

www.PiS, COVID-19. Jarosław Kaczyński spotkał się z antyszczepionkowcami. Ujawniamy, co im powiedział (wyborcza.pl)

To jest skandal polskiej państwowości, w której szef obozu wadzy i polski wicepremier ds. bezpieczeństwa narodowego nie jest zdolny przeciwstawić się poru osobowej grupce swoich partyjnych współtowarzyszy, fanatycznie nieodpowiedzialnych antyszczepionkowców i pod ich presją rezygnuje z tworzenia instrumentu prawa nakierowanego na ograniczanie zarażania ludzi.

Gdy połączyć ten fakt i samorozwiązanie się antycovidowej Rady Medycznej przy premierze, jedynego, kompetentnego medycznie ciała doradczego rządu w wolce z zarazą, to strach społeczny przed konsekwencjami tych decyzji jest w pełni zasadny.

Przeżywamy okres wielkiej dynamiki rozwoju pandemii wyjątkowo zaraźliwego, śmiertelnego wirusa o nadzwyczajnej zdolności swojej mutującej złośliwości.

Walką z takim „wrogiem” powinni kierować najwybitniejsi wirusolodzy i medyczni naukowcy, którzy obecnie w rozpaczliwej bezradności braku wpływu na decyzje rządu w walce z pandemią odeszli z Rady Medycznej, bez najmniejszej próby rządu na ich zatrzymanie. Co to oznacza? Tylko to, że kierownictwo państwa polskiego utraciło zdolność odpowiedzialnych rządów poddając się woli ntyszczepionkowych posłów sprzyjającym epidemii swoim fanatyzm, który zwiększy lawinę śmiertelnych ofiar Polaków.

Pointa tej smutnej sprawy jest dwojaka: Albo rządzący Polską mylą się w swoich decyzjach, albo są zwyczajnie niekompetentni.

Skutek ten sam!


Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości