37 obserwujących
2106 notek
1356k odsłon
  834   1

Ile Kai Godek brakuje do Kalifatu

Oj jeszcze dużo, bardzo dużo - ale p. Godek krok po kroczku idzie śmiało do tego celu.

Dzisiejsza Gazeta Wyborcza na pierwszej stronie umieściła dwie fotografie afgańskich Talibów i p. Gajek z takimi tekstami;

Przy fotografii taliba z kałachem napisano: „Rada Bezpieczeństwa ONZ potępiła rząd Talików za ograniczenie paw kobiet i dziewczynek Afganistanie. Radykałowie zabronili Afgankom studiować i pracować w organizacjach pozarządowych”.

Zaś komunikat  przy fotografii p. Kai Godek brzmi taki: „Nawet dwóch lat więzienia za informowanie o tym jak i gdzie można dokonać aborcji. Tak stanowi projekt obywatelskiego projektu ustawy autorstwa p. Godek i jej środowiska, który trafił do sejmu”.

Zestawienie tych komunikatów mówi samo za siebie: fanatyzm religijny tych środowisk przenoszony do prawa państwowego jest zamachem na prawa człowieka i zasługuje na ostre potępienie świata cywilizowanego. A to znaczy, że Polsce pod władzą skrajnej prawicy coraz bliżej do Kalifatu niż pluralistycznej demokracji zachodniego świata.

Może by tak wysłać p. Godek na jakiś czas do Afganistanu, niech sama zobaczy z czym kojarzy się w Polsce i Europie jej fanatyzm religijny.

Co prawda wątpię w jej polityczną refleksję – ale spróbować warto!


Lubię to! Skomentuj102 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo