31 obserwujących
1773 notki
1197k odsłon
795 odsłon

Obietnicze zygzaki polskiej władzy w sprawie ucywilizowania kredytów frankowych

Wykop Skomentuj74

image

Oto pamiętne słowa w sprawie kredytów frankowych p. Andrzeja Dudy,  kandydata na prezydenta RP:

„Państwo polskie powinno im ("frankowiczom" - red.) pomóc. Bo państwo polskie od dawna powinno dbać o ich interesy. W tym zakresie jest konieczna zmiana podejścia. Nie jest tak, że instytucje bankowe będą królowały. Trzeba powrócić do rozliczenia złotówkowego tych kredytów, tak jakby nigdy nie były we frankach zawarte - powiedział podczas debaty przedwyborczej w TVN”

https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/obietnice-prezydenta-andrzeja-dudy-sprawdzamy-co-z-nich-zostalo,666141.html

A taki jest finał ustawy prezydenckiej:

Uchwalona przez sejm prezydencka „ustawa frankowa” nie przewiduje obiecanego przez prezydenta przewalutowania kredytów frankowych na złotówkowe, co tak uzasadnia wiceszef Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha: „Przewalutowanie kredytów poprzez ustawę, to dla banków koszty w wysokości około 50 miliardów złotych”..

https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/kredyty-walutowe-i-frankowicze-senat-uchwalil-prezydencka-ustawe-o-wsparciu-kredytobiorcow,952409.html

Czyli obiecujący przewalutownie kredytów frankowych kandydat na prezydenta RP rzucał obietnice „na wiatr”?

A rzeczywistość piszczy coraz bardziej złowieszczo:

„Po wczorajszej decyzji Szwajcarskiego Banku Centralnego frank oszalał. Kredytobiorcy liczą, o ile wzrosną ich raty i czekają.   Decyzja Szwajcarów sprawiła, że w jednej chwili kilkaset tysięcy kredytobiorców w Polsce ma do spłacenia raty wyższe o 25 procent”. 

https://gp24.pl/frank-szwajcarski-oszalal-kredytobiorcy-w-opalach/ar/c3-10144270

A władza /rząd i prezydent/ „umywają rączki” od problemu tym zabiegiem:

„Banki sprzedadzą frankowiczów. Tajemnicza zmiana w ustawie. Rządowa nowelizacja prawa bankowego pomoże bankom sprzedawać wierzytelności wynikające z umów o kredyty frankowe. Długi będą kupowały różne podmioty gospodarcze, nie tylko windykacyjne”.

http://wyborcza.biz/biznes/7,147582,25004626,banki-sprzedadza-frankowiczow-tajemnicza-zmiana-w-ustawie.html?disableRedirects=true#S.DT-K.C-B.1-L.1.duzy

Czyli problem frankowiczów banki sprzedadzą bezwzględnym firmom windykacyjnym, które nie podlegając „honorowym” zobowiązaniom prezydenta i rządu wobec właścicieli kredytów frankowych i zgodnie z prawem będą mogły - jako wierzyciele długów hipotecznych - skutecznie je egzekwować aż do skutku - to znaczy z sądową egzekucją komorniczą majtku dłużnika włącznie.

Taka postawa władz ma w języku polskim bardzo jednoznaczne soczyste określenie, którego nie przytoczę dając czytelnikowi swobodę wyboru własnych określeń.

Liczę, że będą one cenzuralne!


Wykop Skomentuj74
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka