32 obserwujących
1805 notek
1216k odsłon
971 odsłon

PiS familiarno geriatryczny

Wykop Skomentuj47

image

Kornel Morawiecki /ojciec premiera/ lat78 lat - kandydat PiS do senatu, Jarosław Duda /ojciec prezydenta/ lat 70 kandydat PiS do senatu, Jarosław Kaczyński „Ojciec PiS” lat 70 - kandydat do sejmu Oto próbka mentalnych politycznie postaw Prawa i Sprawiedliwości, partii która w trosce o dobro starych ludzi obniżyła wiek emerytalny kobiet do 60 lat i mężczyzn do 65 lat. To ta sama partia, która „siłowo” /wbrew konstytucji/ wysłała na emerytury 65 letnich sędziów SN /przywróconych do zawodu przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej/ z anty geriatrycznym uzasadnianiem, że osiągnięty wiek osłabia sędziów zdolności intelektualne do sprawnego i odpowiedzialnego wykonywania ważnych czynności sędziowskich.

Teraz widzimy, że w przypadku staruszków z PiS, kandydatów do sprawowania najwyższych w państwie funkcji politycznych, wiek 70+ nie stanowi podejrzeń o kiepski stan intelektualnej sprawności tych osób /choć wydaje się on bardzo zły/ mimo starczego wieku. Przy okazji wspomnę o. Tadeusz Rydzyka /przyjaciela PiS/ jak głośno potępiał podwyższenie wieku emerytalnego przez rząd PO/PSL ubolewaniem, że rządzący wtedy przymuszają Polaków do pracy „aż do śmierci”. Tenże zakonnik - lat 74 ani myśli dzisiaj udać się na emeryturę, choć akurat przy jego stanie sprawności intelektualnej było by to ze wszech miar uzasadnione.

Moje środowisko emeryckie dziwi się bardzo takim postawom staruszków polityków /zresztą majętnych/ przecież z natury rzeczy bardzo życiem zmęczonych, którzy kosztem zdrowia „pchają się do władzy” chyba tylko po to aby drzemać podczas obrad izb parlamentarnych i co miesiąc kasować smakowite apanaże parlamentarzystów oraz czerpać korzyści z nadmiaru przywilejów.

Po co to piszę? Ot tak sobie, dla rozbawienia czytelników, ową ośmieszającą się postawą PiS, która idąc „po władzę” żarliwie deklarowała konieczność odmłodzenia kadr kierowniczych w polskiej polityce podczas gdy swoją praktyką rządzenia o tym zapomniała. Chyba nie należy się dziwić, wszak powszechnie wiadomo, że na starość pamięć słabnie.


Wykop Skomentuj47
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka