31 obserwujących
1771 notek
1196k odsłon
450 odsłon

Polski kampanijno - wyborczy kociokwik, to bardzo smutny obraz

Wykop Skomentuj15

http://poznan.wyborcza.pl/poznan/1,36001,21091060,abp-marek-jedraszewski-hierarcha-ktory-kryl-abp-paetza-zostal.html?disableRedirects=true

Polityczną sytuacją w Polsce mocno interesuje się świat Zachodu BARDZO zaniepokojony „rewolucją ustrojową” dokonywaną obecnie przez PiS takimi komentarzami:

To, co się dzieje w Polsce, w przerażający sposób pokazuje, jak szybko można odebrać demokratyczne prawa, które uznaliśmy za coś oczywistego. Dlatego nie możemy przestać się oburzać. Jeśli demokracja w Polsce upadnie, upadnie też wielka idea zjednoczonej Europy. My mieszkańcy Europy drugiej strony Bałtyku, musimy się o Polskę troszczyć. Jeśli upadnie demokracja w Polsce upadnie taż wielka idea zjednoczonej Europy z 1989 r. Jak uczy historia to co się Polsce zaczyna w Polsce się nie kończy!

http://wyborcza.pl/7,75399,25098186,najwiekszy-dziennik-szwecji-solidaryzuje-sie-z-polskimi-demokratami.html

Dokładnie to co piszą Szwedzi Kaczyński zapowiada w swoich wystąpieniach kiedy PiS uzyska większość konstytucyjna.

*Siedem lat temu Jarosław Kaczyński w książce „Polska naszych marzeń” zawarł swoją wizję ojczyzny. Od ponad dwóch lat jesteśmy świadkami jej urzeczywistniania. Nie we fragmentach. W całości. Wizja szefa PiS staje się faktem. Kto myśli, że na sądach proces jej wdrażania się kończy, ten się myli. Książka ma niewielką objętość, ale ogromną wagę. Sądząc po tym, co obserwujemy w kraju od 2015 r., dla wykonawców wizji Jarosława Kaczyńskiego jest niczym Biblia lub co najmniej jak instruktaż. Jeśli ktoś chce zapunktować u prezesa, powinien po nią sięgnąć, a potem pojawić się na Nowogrodzkiej z pomysłem na realizację czegoś, co jeszcze czeka w kolejce. Jest coraz trudniej, bo większość pomysłów już została wdrożona. Ale wciąż nie wszystkie.

https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1115709,wizja-polski-wg-szefa-pis-jaroslawa-kaczynskiego-staje-sie-faktem.html

*M. Kosiński: Hasło PiS-u na jesień: "Konstytucja, ale nowa!"

https://www.tysol.pl/a32873-M-Kosinski-Haslo-PiS-u-na-jesien-Konstytucja-ale-nowa%21-

Trzeba więc o tym debatować w kampanii wyborczej, a nie pozwalać się zepchnąć na margines dyskusji „o wartościach” na pewno ważnych ale nie pierwszoplanowych kiedy ojczyźnie grozi degradacja do miana państwa jednopartyjnej, nacjonalistycznej autokracji.

Czy polska opozycja sprosta temu wyzwaniu?


Wykop Skomentuj15
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka