61 obserwujących
1155 notek
1136k odsłon
1672 odsłony

PiS-owi udało się zgrundolić pomnik Bitwy Warszawskiej

Wykop Skomentuj77

Po co buduje się w przestrzeni publicznej pomniki? Moim zdaniem po to, by uczcić ważne wydarzenie, ważną postać. Najlepiej w taki sposób, by zwykli ludzie mogli się z tym identyfikować, by pomnik stał się czymś przyjaznym, częścią ich życia. I najfajniejsze pomniki są takie, na które można wejść, usiąść na nich, zrobić sobie przy nich zdjęcie. Pomnik nie powinien być anonimowy. Pomnik powinien przypominać i przedstawiać zwykłym ludziom istotę, treść wydarzenia.

Takimi pomnikami są np. Kolumna Zygmunta w Warszawie, pomnik Mickiewicza w Krakowie. Bardzo wiele jest takich pomników: fajnych, bliskich ludziom.

A co zrobił zespół profesora ministra Glińskiego z pomnika Bitwy Warszawskiej? Zegarek słoneczny, w dodatku oblany wodą, tak by zwykły człowiek nie mógł się do tego zbliżyć.

Nagrodzony projekt przewiduje wzniesienie strzelistego obelisku, u którego podnóża znajdzie się przestrzeń fontanny. "Forma okręgu będzie nawiązywać do globalnego i ogólnoeuropejskiego aspektu Bitwy Warszawskiej. Pomnik ukaże, że centrum walki o europejskie wartości znalazło się wówczas w Polsce: na przedpolach Warszawy" - podkreślają autorzy.

Okręg fontanny ma przeciąć 12 linii. "Liczba ta niesie odwołanie do cyklu kalendarzowego, procesu wiecznego odnawiania. Można to rozumieć jako odniesienie do kluczowej roli Bitwy Warszawskiej w walce o odrodzenie się państwa polskiego" - wskazują.

image

Brawo PiS. Ekipie Bronka Komorowskiego udało się zanonimizować Armię Krajową i Polskie Państwo Podziemne szkaradną iglicą przy Sejmie. Ekipie PiS udaje się zanonimizować i zahermetyzować przed ludźmi Bitwę Warszawską. Brawo PiS! Brawo Gliński! Betonowy zegarek słoneczny oblewany wodą jako symbol Bitwy Warszawskiej. I to tuż przed wyborami prezydenckimi. Druga "Bitwa Warszawska" Hoffmana. Mam nadzieję, że elektorat patriotyczny doceni starania Prawa i Sprawiedliwości by zgrundnolić politykę historyczną.

*Co oznacza termin grundolić? W filmie Piłkarski Poker była postać napastnika Grundola. Był najlepszym napastnikiem Czarnych Zabrze. Sędzia Laguna przekupił go zgodą na wyjazd za granicę: Grundol miał grał ofiarnie, dzielnie i zaciekle jak nigdy, a cała drużyna miała grać na niego po to, by Grundol nie strzelił gola. Terminu "grundolenie" użyłem w jednej ze swoich poprzednich notek opisując jak PiS oszukuje patriotyczny elektorat starając się mu wmówić, że realizuje bliską mu politykę historyczną w rzeczywistości jedynie ruszając ustami bez tworzenia konkretów. W identyczny sposób Tuski i jego ekipa "kiwali" lewaków.


UPD.

I jeszcze jedno. Właśnie powiedzieli w Wiadomościach, że ten bolec Glińskiego będzie kosztował 3 mln zł. Ależ komuś się z czachy zadymiło. To już lepiej na prawdę przekazać te pieniądze na onkologię albo dożywianie dzieci. Bo po prostu szkoda wyrzucić 3 miliony złotych w betonowy bolec, nikomu do niczego nie potrzebny


UPD II

Czytam, że rząd zamierza uczcić 100 urodziny Jana Pawła II. Może więc dołożyć na betonowego skręconego bolca napis: "100 JP2" i sprawa będzie odfajkowana? Premierze Gliński do dzieła. (albo napis: CJPII - będzie bardziej europejsko, lub po prostu "C", światli nie będą się dąsać, za stawianie księżom pomników, a ciemnemu ludowi powie się,, że "C" to znaczy: "stulecie urodzin Jana Pawła II", będzie musiał uwierzyć, nie ma innego wyjścia. )

Wykop Skomentuj77
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka