66 obserwujących
1227 notek
1218k odsłon
  147   1

Nowy Polski Ład i Windows 11

Jak powstała potęga Microsoftu i B. Gatesa wiadomo: trwał wyścig kto  opracuje interfejs graficzny komputera, wiadomo było, że kto będzie pierwszy zgarnie olbrzymią kasę. Wiodącymi były firma Gatesa i inna firma. Ta druga była bardzie zaawansowana. Co zrobił Gates? Ogłosił wszem i wobec, że jego firma ukończyła prace - wiedząc doskonale, że jest inaczej. Sprosił wszystkich wielkich na pokaz. Okazało się że oprogramowanie ma błędy ale klienci byli i tak zachwyceni, masowo kupili MS Windows zadowoleni obietnica bezpłatnych aktualizacji. Za powstałą górę kasy Gates zatrudnił specjalistów, m.in. od konkurencji i szybko dokończył Windowsa produkując mnóstwo łatek, service packów. Tak powstała potęga Windowsa.  I ten sposób wydawania kolejnych edycji jest kontynuowany również z najnowszym Windowsem 11.

Co to ma wspólnego z Nowym Polskim Ładem? Wydaje się, że ze strategii Gatesa skorzystał nasz minister finansów Tadek Kościński: wypuścił niedopracowany produkt, i teraz tysiące księgowych za darmo wyszukuje dziury w produkcie, na które ministerstwo natychmiast reaguje wypuszczając kolejne łatki w postaci rozporządzeń czy broszurek i porad dla pracodawców. 

Tak tłumaczyć możemy sobie bałagan związany z Nowym Polskim Ładem.

Druga próba wyjaśnienia to teoria, że głoszący hasła "silnego państwa" płaci urzędnikom państwowym równie podle i oszczędnie jak PO, a może nawet mniej (mimo iż dochody budżetu wzrosły dwukrotnie) i mamy efekt jaki mamy: resort ma takie kadry, że nie potrafi napisać tak skomplikowanej ustawy. 

Niech każdy sam zdecyduje, która strategia działań PiS zw. z Nowym Polskim Ładem jest bliższa rzeczywistości.


Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka