61 obserwujących
1156 notek
1138k odsłon
1170 odsłon

Sprawa polska jedną z podstaw polityki UE

Wykop Skomentuj49

Ciężko rozeznać się w tym o co chodzi teraz w UE. Zwłaszcza czytając jedynie polskie media, a szczególnie tylko prawicowe, bo moim zadaniem są one w tym temacie albo słabe albo wręcz propagandowe.

Z tego co zrozumiałem rzecz ma się następująco:

1. Wg pierwotnego planu szefem komisji miał być Niemiec Weber, ale zablokowała go Grupa Wyszehradzka - dlaczego? Nie wiem.

2. Wobec tego główny nurt (Niemcy, Francja, Benelux) uzgodnił rozdanie z Osaki gdzie szefem komisji miał być Timmermans a jego głównym zadaniem była pacyfikacja Grupy Wyszehradzkiej i Wschodu w ogóle. Do sojuszu doproszono Hiszpanię czyli kolejne co do wielkości i znaczenia państwo UE

3. Na ostatnim szczycie doszło do głównej konfrontacji. Celem podstawowym było rozbicie sojuszu Wyszehrad - Włochy poprzez rozbicie Wyszehradu.

4. Wyszehrad okazał się jednak nadspodziewanie jednolity, a sojusz z Włochami mocny. Niespodziewanie pojawił się też bardzo silny opór wewnątrz EPP głównie ze strony małych państewek typu Irlandia, Chorwacja, Łotwa (Orban?). Ostatecznie więc doprowadzono do sytuacji, w której dałoby się przegłosować Wyszehrad + Włochy , ale za zbyt słoną cenę.

5. Wrócono więc do pierwotnej koncepcji Webera, ale w spódnicy i jako matki 7 dzieci wypowiadającej sie przeciw Rosji i za NATO. Stworzono też takie rozdanie gdzie wszyscy główni aktorzy byli uwikłani w afery finansowe (von der Leyen, Lagarde, proponowany szef PE Staniszew)

6. Wszystkie państwa UE wyraziły zgodę. Co uzyskał Wyszehrad? Żadnego stanowiska, więc prawdopodobnie obietnicę wycofania się z działań sankcyjnych (art. 7, tzw "praworządność")

7. Nastąpiła jednak kontra ideologiczna ze strony ugrupowań PE. W aktualnym rozdaniu większość bezwzględną ma lewica (socjaliści+liberałowie+zieloni+neokomuniści). Większość ta jest potrzebna do utworzenia KE. Nastąpiły konsultacje. Podstawowym warunkiem lewicy był powrót do koncepcji z Osaki czyli silnych torsji wobec rządów Wyszehradu i Włoch

8. Prawdopodobnie w wyniku silnej postawy lewicy von der Leyen dała im na piśmie obietnice, że takie torsje zostaną zastosowane. Gwarancją będzie utrzymanie Timmermansa jako I wiceprzewodniczącego zarządzającego teczką praworządności.

Taka sytuacja na dziś.

Dlaczego europejska lewica tak bardzo zwalcza kraje Europy Wschodniej? Moim zdaniem - choć opartym na wąskich, szczątkowych, przypadkowych informacjach - chodzi głównie o rozbicie i strepowanie sojuszu Salvini - Orban - Kaczyński dlatego, że stawia on ofertę ideową przeciwstawną dominującej ideologii lewicy europejskiej. Ta ideologia to w skrócie neomarksizm utrwalony na gruncie rewolucji 68 roku. Jego podstawowe elementy to rozbicie społeczeństwa konserwatywnego i na jego gruzach stworzenie nowego wspaniałego świata. poprzez niszczenie religii chrześcijańskiej (głównie katolickiej jako najsilniejszej), rodziny i tego co jest w 10 przykazaniach + tradycji narodowej. Natomiast oferta ideologiczna nowej-starej Europy (Salvini - Orban - Kaczyński) to powrót do wartości chrześcijańskich (niekoniecznie religii) i pracy. I to jest logiczne. Bo społeczeństwa Europy Wschodniej są na dorobku i aby się dorobić one powinny iść w kierunku religii i pracy bo to jest gwarancja wzrostu ekonomicznego. Włochy zaś widziałbym jako pierwsze państwo Zachodu, które zawróciło ze ścieżki budowy nowego wspaniałego świata na ścieżkę chadecką. I szczerze mówiąc to może być śmiertelnym zagrożeniem dla ideologii neomarksizmu a'la 68. Bo jeśli powiedzie się Wyszehradowi i Włochom to oni wcześniej czy później zginą poprzez uwiąd. Dlatego muszą przeszkadzać nam w skutecznym wprowadzeniu praw i sądów opartych na myśli chrześcijańskiej, do szkół wprowadzać bałagan (nauczyciel bez autorytetu) i LGBT i sprowadzać do PL kolorowych imigrantów w dużej liczbie. Musi być systematycznie niszczony kościół katolicki, rodzina musi być słaba (dzieci nie szanują rodziców) i nie wielopokoleniowa (rozbicie kontaktu wnuków z dziadkami), a przepisy państwa muszą zastępować naturalne zwyczaje powstałe na gruncie rozmowy. Jeśli się to nie spełni, to słowa Jana Pawła II o tym, że odnowa kościoła zachodniego może przyjść z Polski, szerzej, ze Wschodu mogą się spełnić i mogą mieć wymiar znacznie szerszy, bo dotyczyć odnowy całej Zjednoczonej Europy, która przecież powstała na chadeckim korzeniu: na chrześcijaństwie i na pracy.

Stąd czy premier Szydło zostanie odrzucona z szefa komisji 2 razy czy 22 razy to nie ma żadnego znaczenia. Nawet te sankcje - gdyby zostały narzucone PL - też nie są najważniejsze. Ważne jest abyśmy my wytrwali przy państwie opartym na pracy, uczciwości, sprawiedliwości, dzieleniu się zyskami i talentami. A najlepszą, ze znanych, gwarancją takiej struktury jest przyjęcie przez możliwie szerokie rzesze społeczeństwa myśli chrześcijańskiej jako własnej.

Wykop Skomentuj49
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka