Homo mensura
"GOD is a mathematician of a very high order. He used advanced mathematics in constructing the universe." -- Paul M. Dirac (1902 - 1984)
15 obserwujących
226 notek
216k odsłon
348 odsłon

Wizyta prezydenta Francji w RP w pierwszym dniu po Brexicie

Emmanuel Macron z wizytą w Polsce
Emmanuel Macron z wizytą w Polsce
Wykop Skomentuj8

                jest wymowna.

                Mówi tyle , że wreszcie nad Sekwaną pogodzili sie z faktem, że reorganizacja EU bez Polski po wyjściu z niej  Brytyjczyków jest raczej nie do zrealizowania.Ba, ja uważam, że Francuzi doszli do wniosku, że nie ma co liczyć także na szybkie odsuniecie od władzy formacji J.Kaczyńskiego stąd zapadła w końcu decyzja o wizycie w Polsce Emmanuela Macrona.

            Jest to też swoista ucieczka Emmanuela Macrona od kwestii lokalnych, próba zdyskontowania swej popularności  w zakresie prowadzonej polityki zagranicznej. Wielu prezydentów Francji decydowało się na taki krok gdy nie umiało sobie poradzić z problemami nad Sekwana i to po części im się udawało .  Jeśli chodzi o aktualnego prezydenta Francji to uważam, ze to go nie wzmocni. Wizyta przede wszystkim jest o 2 lata spóźniona i obie strony zdają sobie sprawę,  że w ciągu tego okresu narosło wiele problemów w stosunkach bilateralnych i nie będzie tak prosto nad nimi przejść do porządku dziennego.
            Zawiodła się zapewne też na wizycie prezydenta Francji nasza totalna opozycja ( prezydent Francji zignorował na konferencji prasowej Piotra Smolara ( syna Aleksandra )  gdy ten domagał się potępienia aktualnych władz RP ), bo francuski prezydent jedynie odhaczył problem szanowania praworządności w RP  ( prawdopodobnie tylko ze względu na media ) cedując problem na EU. Z kroniki obyczajowej wizyty prezydenta Francji odnotowuję brak u jego boku  małżonki Brigitte.

            Uważam jednak jak wielu PT internautów  w sieci, że na jakieś spektakularne i wymierne sukcesy po tej wizycie liczyć raczej nie można, podobnie nie będzie też gwałtownego ocieplenia  w relacjach polsko-francuskich...

Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka