Homo mensura
"GOD is a mathematician of a very high order. He used advanced mathematics in constructing the universe." -- Paul M. Dirac (1902 - 1984)
21 obserwujących
278 notek
299k odsłon
1672 odsłony

Kobieta w czerwonym płaszczu

Kobieta w czerwonym płaszczu
Kobieta w czerwonym płaszczu
Wykop Skomentuj43

            Nie wiem czy ktoś z PT internautów pamięta wspaniałą komedię fantasy "The Lady with Red Boots" w roli głównej z Catherine Deneuve , reżyserował Juan Luis Buñuel. Dziś gdyby żył mógłby spokojnie nakręcić "The Lady in the red coat" ( ojciec Buñuel , ten od "Dyskretnego uroku burżuazji " ),w ty samym klimacie co wymienione wyżej dwa obrazy ( surrealizm ) , bo mąż Jan Kidawa-Błoński raczej by poległ przy reżyserii takiego obrazu, z racji braku bezstronności ;)

            Nasza rodzima "Zosia" , która nie odcina się od porównań jej z Sophią Loren,  ani nie ma najmniejszego zamiaru przeciąć  pępowiny z hunwejbinami z KOD świetnie nadawałaby się do takiego surrealistycznego obrazu jakie kręcił Juan Luis Buñuel
Wszak klimat i świat , w którym zanurzona jest kandydatka Małgorzata Kidawa-Błońska do  najwyższego urzędu w RP to czysty surrealizm AD 2020, w żaden sposób ne przystaje do obecnej rzeczywistości, zresztą nie tylko ona, wystarczy posłuchać ostatniego wystąpienia w PE  Roberta Biedronia by zorientować się  jak  ludzie tego pokroju ( o W.Czarzastym nawet nie wspomnę ) poruszają się w swej rozszerzonej rzeczywistości.

            Widać też wyraźnie , że stawianie przez nich na zagranicę też jest bliskie przegrzania , ponieważ tej tworzonej atmosfery zagrożenia  nad Wisłą , ba nawet powoływania się na strach  do powrotu  najczarniejszych kart epoki stalinizmu w Polsce ( R.Biedroń ) wszystkich już w PE dokumentnie znudziła - sic! Wystarczyło zobaczyć , kto po 22:00 uczestniczy w obradach dotyczących poszanowania praworządności w RP;-)

            A może     lepiej zobrazowałby obecny klimat nad Wisłą  mistrz kina włoskiego Michelangelo Antonioni by wyreżyserować  coś w stylu "Powiększenia" i wówczas wszystko byłoby bardziej widoczne i zrozumiale co się dzieje AD 2020 nad Wisłą ? ;-)

Wykop Skomentuj43
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka