Homo mensura
"GOD is a mathematician of a very high order. He used advanced mathematics in constructing the universe." -- Paul M. Dirac (1902 - 1984)
25 obserwujących
311 notek
371k odsłon
6480 odsłon

Riposta Obajtka ws. przejęcia Lotosu. Miny Dulkiewicz i Lewandowskiego bezcenne.

Daniel Obajtek na briefingu przed gdańskim Lotosem
Daniel Obajtek na briefingu przed gdańskim Lotosem
Wykop Skomentuj234

Samorząd Gdańska i województwa Pomorskiego ( był obecny Marszałek Województwa Pomorskiego - Mieczysław Struk )zorganizował briefing związany ze zgodą KE na fuzję Orlenu z Lotosem, w którym udział wzięła miedzy innymi (zapewne inicjatorka tego spotkania ) prezydent Gdańska Aleksandra  Dulkiewicz i zaproszony europoseł KO , ojciec chrzestny polskiej kuponówki ( NFI ) ,minister przekształceń własnościowych Janusz Lewandowski. Nie zabrakło także pracowników LOTOSu, którzy demonstrowali swe niezadowolenie z tej decyzji KE.
   

            Janusz Lewandowski swą wypowiedź zaczął , że jest to odwet PiS za niepokorny samorząd pomorski , że jest to zawłaszczanie dorobku tego województwa i pozbawienie go znacznych środków z podatków , które płynęły z gospodarczego klejnotu  tego regionu:

"o jest zniszczenie dorobku Lotosu osłaniane hasłem, że buduje się europejski champion. To jest bzdura, bo nawet bez wykastrowanego Lotosu, ta grupa byłaby dwukrotnie mniejsza, niż najmniejszy koncern Statoil, który aspiruje do miana europejskiego championa. (…) Chodziło o budowanie państwowego monopolu"
   

            Swoje trzy grosze wtrąciła też Aleksandra Dulkiewicz oznajmiając, że logo Lotosu można już zwijać i dalej:
"Znak jest tylko symbolem potężnej grupy, która bardzo konsekwentnie była tutaj budowana na Pomorzu. Grupy, która nie tylko jest kompletnym przedsiębiorstwem, bo od wydobycia, poprzez przetwarzanie, poprzez sprzedaż zarówno hurtową, jak i detaliczną, przynosi bardzo dużo zysków, nie tylko do budżetu Gdańska, nie tylko do budżetu województwa pomorskiego, ale do do budżetu nas wszystkich, Polek i Polaków"
 i podsumowała , że zdaniem posłów opozycji zgoda KE na wspomnianą wyżej fuzję przez KE to "rzeczywiste wykastrowanie Lotosu" .
   

            Na takie dictum niespodziewanie wparował ne ten briefing w stylu Bruca Lee, przysłuchujący się z boku tym wypowiedziom prezes Orlenu Daniel Obajtek i stwierdził , ze tych herezji nie da się słuchać i zagaił:
"Państwa mentor w 2011 r. na konferencji prasowej, (…) premier Rzeczpospolitej, użył stwierdzenia, że Lotos może być nawet Rosjanom sprzedany. Nie widziałem waszych konferencji i protestów politycznych w tym zakresie"
dalej stwierdził , ze nie będzie zmiany loga Lotosu, ani nie będzie zwolnień grupowych.
Przywołał też obecną sytuację przejętej przez Orlen wcześniej spółki z Pomorza Energa, której temat tez przez gremium został poruszony:


"Dla mnie to są niesamowite herezje, aż po prostu szkoda tego słuchać. Po pierwsze sprawa Energii, ta Energa jest tu i płaci podatki. Jest bardzo mocno reformowana. (…) Wszystkie podatki trafiają do budżetu Gdańska. Nie ma do tej pory jakiegokolwiek sygnału, żeby te podatki nie wracały"
   

            Właśnie o to mi chodziło , tak należy demaskować kłamstwa i obłudę formacji KO i jej przedstawicieli w PE ,  samorządowców. Ja tylko przy okazji chciałbym się zapytać gdzie był ojciec chrzestny naszej kuponówki ( za która już niestety nie będzie pociągnięty do odpowiedzialności za ten bubel ) , która zasiliła kieszenie , ale nie przeciętnego Polaka , a jedynie szefów tych NFI )gdy nieciekawej proweniencji BIG SA przejmował też jeden z pomorskich klejnotów finansowych Bank Gdański S.A.  , o to też można było indagować Janusza Lewandowskiego ...

Wykop Skomentuj234
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka