Homo mensura
"GOD is a mathematician of a very high order. He used advanced mathematics in constructing the universe." -- Paul M. Dirac (1902 - 1984)
24 obserwujących
295 notek
338k odsłon
541 odsłon

Antyrzadowe protesty w Bułgarii trwają już od ponad 2 miesięcy

Donald Tusk i Bojko Borisow
Donald Tusk i Bojko Borisow
Wykop Skomentuj32

        W Bułgarii wciąż trwają antyrządowe protesty. Bułgaria już jest członkiem EU od 13 lat co nie znaczy, że jest krajem wolnym od problemów i konfliktów. Z danych gospodarczych wynika, ze to najbiedniejszy kraj Wspólnoty Europejskiej jednak przyczółki władzy zdobyła tam partia Obywatele na rzecz Europejskiego Rozwoju Bułgarii ( GERB )wchodząca w PE w skład EPP (  Europejskiej Partii Ludowej ) pod przywództwem Bojka Borisowa, a społeczeństwo Bułgarii ostro protestuje przeciw aktualnie rządzącym ze względu przede wszystkim na korupcję ( skąd my to znamy  ? )
        Oczywista w obecnych czasach pochodu patogenu SARS-COV2, a przede wszystkim wobec  ruchom demokratycznej opozycji na Białorusi , bułgarskie manifestacje pozostają jakby w cieniu tych powyższych wydarzeń, tym niemniej  też są bardzo liczne , a ludzie biorący w nich udział bardzo zdeterminowani -  manifestacje trwają już bowiem od ponad 2 miesięcy.
        Organizatorzy protestów w minioną sobotę ogłosili, ze 10 września ma być datą "Wielkiego Narodowego Powstania II"  , żądają dymisji premiera Bojko Borisowa i prokuratora generalnego Iwana Geszewa - ze względu jak napisałem powyżej korupcję w ekipie władzy . Ostatni protest miał miejsce w ubiegła środę i był brutalnie rozpędzony przez bułgarska policję.

        Dzieje się zatem wiele także w łonie samej EU. Nie dziwi mnie także milczenie w sprawie bułgarskich protestów szefa EPP w PE ( kto zgadnie o kogo chodzi ) ,w kwestii manifestacji Bułgarów nie zająknął się jednym słowem, wiadomo  z Bojko Borisowem nie raz przybijał piątkę...

Zobacz galerię zdjęć:

Wyrastają miasteczka strajkowe
Wyrastają miasteczka strajkowe
Wyrastają miasteczka strajkowe
Wykop Skomentuj32
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka