Homo mensura
"GOD is a mathematician of a very high order. He used advanced mathematics in constructing the universe." -- Paul M. Dirac (1902 - 1984)
25 obserwujących
310 notek
369k odsłon
1071 odsłon

Mgr Renata Beger znów na barykadach

Mgr Renata Beger znów na barykadach
Mgr Renata Beger znów na barykadach
Wykop Skomentuj67

ergo czy PiS polegnie na futrzakach, de facto krótka polemika z blogerami twardo kontestującymi  ostatnia woltę prezesa.
    Pisze przed ciężkim dniem pracy, zdalnej , ale też nieźle dającej człowiekowi w kość.
Zatem, w krótkich żołnierskich słowach odpowiadam od razu nie wiem czy polegnie na ustawie o futrzakach czy na implozji Zjednoczonej Prawicy.

                  Tajemnicą poliszynela było, ze PiS szukał w PSL wsparcia, ba nawet w formule  koalicjanta by poradzić sobie z obsadzeniem stanowiska RPO, a według mnie w kwestii ważniejszej vulgo wyeliminowania z gry o tekę wicepremiera nieciekawego, obślizgłego typa jakim jest Jarosław Gowin.Wiadomo było, że skończy się to fiaskiem, bo PiS na scenie politycznej ( dziś !)  III i pół RP nie ma żadnych możliwości koalicyjnych i to jest wiadome od zarania tej formacji Jarosława Kaczyńskiego. Jego sukces to przekonanie do swej politycznej idei fix -  a więc w kontrze do idei III RP głoszonych przez rodzimych  Cedenbałów  z KO, ekspertów "dbających "o jedynie słuszny rozkwit demokracji nad śmierdząca dziś Wisłą we wszelkiej maści think tanków  und so weiter - większości Polaków na tyle aktywnych, którzy chcieli wziąć udział w demokratycznym plebiscycie.

                Nie bez kozery wspomniałem o tych demiurgach i krzewicielach idei III RP, bo to wszak jest istotne jeśli bierze się pod uwagę to co zrobił w czasie 5 lat tandem PiS z Prezydentem RP Andrzejem Dudą.  Trzeba bowiem wziąć poprawkę na ten sypany wciąż w tryby tej jakże niedoskonałej, ale i tak wciąż najlepszej demokratycznej machiny na jaką było  nas stać i skonstruować  nad Wisłą.
Też nie jestem kontent, że w takim ślamazarnym tempie toczą się sprawy z naprawą wymiaru sprawiedliwości, z kwestią deregulacji mediów,  z wyjaśnieniem i osądzeniem prywatyzacji nieruchomości w Warszawie, gdzie i dziś jest cały czas pole nadużyć deweloperów  vulgo casus ostatniego dewelopera, który w leśnym zaułku Bemowa próbował zbudować osiedle wykorzystując sytuacje z rozporządzeniami dotyczącymi COVI19 itd. itp. Drużyna jastrzębi z PiS nic by tu więcej nie wskórała, ba uważam, że byłoby ostrzej, ale  bez osiągnięć obecnych założonych celów.

Czyli mając ten obecny zawieszony i nieuporządkowany ( eufemizm ) stan III i pół RP ( do IV RP jeszcze droga daleka ) biorę pod uwagę okoliczności i warunki brzegowe , a tych jest bez liku :

          - pierwsze sam fakt przynależności do EU i jej ostatnie agendy - czepianie się znów praworządności w RP - skargi idiotów jak J.Halicki czy byłych komunistycznych genseków, nawiedzonej Róży Thun, S&S et consortes

           - azymut KE na zwiększenie wpływów LGBT+QWERTY

           - cały czas niejasna i prawdopodobnie nigdy nieunormowana sytuacja z pochodem SARS-COV2 ( tu należy zauważyć , że to     nie tylko nasz problem )

           - totalnie głupia i nieodpowiedzialna opozycja

           - sytuacja u naszego wschodniego sąsiada , absolutna zgoda co do wsparcia ruchów demokratycznych opozycji na Białorusi też wymaga sprostaniu wielu wyzwań


           - cały czas trwający proces refurbishmentu ( modernizacji )  rządu RP            Biorąc to wszystko powyższe pod uwagę można antycypować , że PiS ugnie się pod ciężarem tych wszystkich wyzwań ( a zwłaszcza tracący siły witalne, bo mentalnie jest w porządku prezes J.Kaczyński ) i oddać pole totalnej opozycji. Tylko się pytam czy warto by Polacy znów po 4 latach rządów toalniaków przekonali się , że władza w ich ręku nieuchronnie prowadzi nas do demontażu tego co już  w ślamazarnym tempie, ale jednak mimo wszelkich przeciwności posunęło kraj naprzód , ale co istotne   w objęcia IV Rzeszy  ( w tym tęczowego lobby , bo dziś IV Rzesza jest w stanie  zadośćuczynić tym środowiskom to co uczyniła im III Rzesza ) i nowego rozdania z Rapallo AD 2020 ?

Wykop Skomentuj67
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo