Homo mensura
"GOD is a mathematician of a very high order. He used advanced mathematics in constructing the universe." -- Paul M. Dirac (1902 - 1984)
30 obserwujących
402 notki
543k odsłony
  7236   4

Cenzura i bezprawie szaleje w medium z Wiertniczej.

TVN - medium z Wiertniczej
TVN - medium z Wiertniczej

               Mowa o jednym z wiodących  mediów nad Wisłą TVN - częścią medialnego konsorcjum Discovery Communications, Inc.
Cenzura pojawiła się gdy wydało się , ze Katarzyna  Kieli dyrektor zarządzająca Discovery EMEA, której podlega TVN została  zaszczepiona poza kolejnością szczepionką Pfizer przeciw SARS-COV2 i chociaż na korytarzach na Wiertniczej była to dla ludzi tam pracujących tajemnicą Poliszynela, to zarządzający stacją zakazali o tym powyższym fakcie informować na antenie , ale też  zalecono nieporuszania tego tematu na gruncie towarzyskim.

               Cenzura to pierwsza, niebywała w obecnym "wolnym świecie mediów"  wstydliwa ( chyba też powinienem ująć to w cudzysłów ;-)) sprawa., tym bardziej , że TVN mieni się stacją hołdująca zasadzie "cała prawda, całą dobę " ( cudzysłów z kolei dlatego, że cytuję motto reklamowe tej wiodącej stacji telewizyjnej, sprzyjającej totalnej opozycji ).

               Gorsze jest to jak postąpiono wobec pracowników ( pewnie chodzi o tych , którzy zostali pozbawieni świadczenia pracy dla wyżej wymienionego medium w ramach zwolnień grupowych i to nawet w tak karygodnych sytuacjach jak kobiety w ciąży, matki  rodzin wielodzietnych czy pracownicy w wieku przedemerytalnym ) ) , którzy chcąc ujawnić jakie panują relacje w tej stacji ( mowa o kolesiostwie, nepotyzmie panującym w tej stacji ) zredagowali list opisując stan w jakim obecnie znajduje się TVN i wysłali go do Dyrekcji Discovery Communications, Inc. w USA.

                 Jakież musiało być ich zdziwienie gdy ten list został dostarczony do zarządu TVN pewnie z adnotacją, by wreszcie zarządzający medialną spółką zrobili wreszcie porządek w tej stacji - sic. Ten list pracowników TVN został także dostarczony do innych adresatów poza Discovery Communications, Inc. - nie będę ich tu prezentował ( mowa o adresatach , bo zajęłoby to znacznie duzo przestrzeni tej notki , ale także i czasu. Podam tylko niektóre:
redakcje Wirtualnej Polski, Onetu, "Rzeczpospolitej", "Pulsu Biznesu", Eurozetu, RMF FM, Polsatu, TVP, Polskiego Radia, agencji mediowych, a także zagranicznych koncernów, w tym także szefowie Facebooka, Disneya i Amazona. Z prawicowych redakcji list trafił do m.in. "Sieci", "Tygodnika do Rzeczy", Radia Maryja i "Naszego Dziennika".

                 I tu należałoby chwilę się zastanowić, bo ten list nie wywołał żadnych reperkusji w mediach nieprzychylnych rządowi, a bulwersującym tematem traktowania pracowników TVN zajęły się jedynie takie media jak TVP, TVP Info i Polskie Radio 24, a więc te media , która totalna opozycja, a głównie Rafał Trzaskowski wespół z Borysem Budka uruchomili komitet , którego zadaniem ma być uchwalenie ustawy o likwidacji tych mediów ;-)
Pikanterii dodaje tez fakt swoista omertà wśród kancelarii adwokackich w Warszawie bowiem pracownicy chcą wystąpić z wobec swego byłego pracodawcy, żadna jednak z kancelarii w Warszawie jak dotąd nie zdobyła się na odwagę by reprezentować w ich w sporze z TVN.

               Na koniec dodam coś od siebie. Uważam, ze rozgoryczeni pracownicy błędnie ocenili szefów znad East River wysyłając do nich ten list informujący o nieprawidłowościach ( ogromny eufemizm ) jakie mają miejsce w oddziale ich firmy nad Wisła.
Powinni od razu uderzyć i poinformować o tych niecnych praktykach w polskim oddziale Discovery Communications, Inc.  Biały DOm. Dlaczego, ano sprawa jest prosta, to nie kto inny tylko obecny prezydent USA Joe Biden nawołuje Amerykanów do uzwiązkowienie amerykańskich firm i korporacji, explicite wskazał nawet te firmy - jedna z pierwszych na liście jest Amazon, nota bene jeden z głównych sponsorów kampanii wyborczej Joe Bidena ;-)


Tekst źródłowy na medium społecznosciowym

Lubię to! Skomentuj245 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura