Homo mensura
"GOD is a mathematician of a very high order. He used advanced mathematics in constructing the universe." -- Paul M. Dirac (1902 - 1984)
32 obserwujących
416 notek
563k odsłony
  2255   1

Adam Michnik zwraca się do Szwedów o wsparcie.

Dagens Nyheter
Dagens Nyheter

          Naczelny GW w święto Konstytucji 3 Maja zwraca się z prośbą o wsparcie materialne dla Fundacji Gazety Wyborczej na łamach dziennika "Dagens Nyhter". Na czasie, bo dziś również obchodzony jest Światowy Dzień Wolności Prasy.

          Szwedzki dziennik opublikował całostronicowy tekst " Nie ma wolności bez solidarności"  Adama Michnika, a pod nim apel o wsparcie wolnych mediów w Polsce.

          Autor w tekście zwraca uwagę, że po 30 latach budowy systemu demokratycznego w Polsce polskie społeczeństwo znów musi wracać  do początku czasu tranzycji systemowej i bronić demokracji w kraju. W tekście Michnika jest nad wyraz bulwersująca parabola, mianowicie naczelny GW porównuje "atak polskiego rządu na ekonomiczne podstawy wolnych mediów" do ataku zwolenników prezydenta USA Donalda Trumpa na Kapitol  - sic! Zastanawiam się zatem, czy demiurg III RP jest przy zdrowych zmysłach uciekając się do takich porównań, ale cóż jak skończyła się kroplówka od Georga Sorosa, to trzeba uciekać się do takich apeli.

            Nie chcę poddawać wiwisekcji okoliczności ( w tym tych związanych z kapitałem ) zakładania medium z Czerskiej i całego koncernu medialnego Agory SA, bo zawsze otaczało to medium nimb tajemniczości. Jedno jest jednak ważne podkreślenia to medium jeśli chodzi o przekaz ekonomiczny  zawsze odwoływało się do gospodarki rynkowej, a gdy nadeszła pora by tym wymaganiom sprostać, okazuje się już od ponad 6 lat , że nie potrafi się w tych realiach wolnego rynku odnaleźć, co innego za czasów rządów PO + PSL gdy różne subsydia i dotacje płynęły na Czerską szerokim strumieniem, w tym także ze stołecznego ratusza. Jestem tez ogromnie ciekaw jaki będzie na ten apel Adama Michnika odzew Szwedów i  czy przyrodni brat naczelnego GW mieszkający w Szwecji też zasili konto Fundacji Gazety Wyborczej?

Lubię to! Skomentuj87 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura