Inflacja w epoce postcovidowej
Inflacja w epoce postcovidowej
frankunderwood frankunderwood
2322
BLOG

Koronny argument wejścia RP do strefy EURO

frankunderwood frankunderwood UE Obserwuj temat Obserwuj notkę 72
Koronny argument wejścia RP do strefy EURO

               zostaje obnażony.Było nim ciągłe powtarzanie jak mantry, że wejście w struktury unii monetarnej EURO spowoduje, że wskaźniki w wymiarze fiskalnym, finansowym będą stabilne, a co więksi znawcy twierdzili, że wręcz nienaruszalne ;-)


               Można strawestować te powyższe wykładnie jednym znanym bon motem - Bull shit. Otóż mając do dyspozycji własne  instrumenty fiskalne i finansowe można dokonywać posunięć, które mają na celu walkę z postępującą inflacją oraz z wzrastającymi kosztami utrzymania społeczeństwa. To powinno być widoczne nawet dla najzagorzalszych zwolenników totalnej opozycji by nie użyć dosadniejszych epitetów tej grupy polskiego społeczeństwa mianem hunwejbinów, a nawet zapatystów.

              Proszę zwrócić uwagę, że na czoło krajów zmagających się z szalejącą inflacją ( szereg kwestii, którą są jej  katalizatorami nie będzie omawiana w tej krótkiej notce, bo to temat na odrębną wiwisekcję) są kraje nadbałtyckie z inflacją powyżej 10% i są to wszystko kraje należące do strefy EURO. Analitycy Bloomberga zauważają, że państwa te ( ale i pozostali członkowie strefy EURO, w których inflacja też ma miejsce) nie mogą wykorzystać własnej polityki monetarnej do walki z nią np. przez podnoszenie stóp procentowych ponieważ w strefie EURO o poziomie stóp procentowych decyduje Europejski Bank Centralny ( EBC ) , a ten ostatni nie zamierza podnieść ich w 2022 roku.

           Dziś już powinno być  oczywiste, dla wszystkich, że stworzona strefa EURO to twór stricte polityczny, który koresponduje z pozostałymi instytucjami eurotechnokratycznymi Brukseli jak KE, TSUE czy wreszcie i PE. Dziś widać po naszych przejściach z powyższymi strukturami EU, że mamy z nimi więcej problemów i przeszkód niż gdybyśmy funkcjonowali jako wolny elektron na orbicie Europy. Wszelkie sekowanie RP w wymiarze ideologicznym, a więc w kwestii lewackiej, neoliberalnej ideologii obyczajowej czy  tzw."zielonego ładu", który jest jednym z głównych czynników szalejącej inflacji  uzmysławiają trzeźwo myślącym Polakom do czego zmierzałoby zaakceptowanie przez nas tych fantasmagorii "elit", a właściwie XXI wiecznych Cedenbałów oraz  technokratów z Brukseli...

Zobacz galerię zdjęć:

Z dedykcja dla Amsterna ;-)
Z dedykcja dla Amsterna ;-)
Inflacja w epoce postcovidowej

W kwestii poglądów na gospodarkę - liberalne, w domenie obyczajowości- konserwatywne, otwarty na poglądy innych, przeciwnik wszelkiej politycznej poprawności, koniunkturalizmu, permisywizmu i szeroko rozumianego lewactwa. Wielbiciel jazzu.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka