Blog
Homo mensura
frankunderwood
frankunderwood IT,żonaty,2 córki
0 obserwujących 104 notki 56765 odsłon
frankunderwood, 19 lutego 2017 r.

To są jakieś sceny z Mrożka czy Ionesco..

205 2 0 A A A

    Słysząc i czytając takie relacje nie wydaje mi się bym mógł uwierzyć w zapewniania szefa spraw wewnętrznych, że żyję  w bezpiecznym kraju. Otóż kilku jednostkom policji nie dało rady obezwładnić 63 letniej agresywnej kobiety mającej w dyspozycji  nóż i szpadel, wezwana straż też nie pomogła. Zabarykadowana w leśnym szałasie kobieta była agresywna i dopiero użycie broni palnej - sic!, pozwoliło obezwładnić kobietę. Może wezwana brygada antyterrorystyczna poradziłaby sobie szybciej z takim wyzwaniem, ale czy doprawdy o to chodzi ?

    Wcale mnie to nie dziwi, jak widzę postury policjantek/ów na stołecznych ulicach, metrze zastanawiam się nad ich sprawnością fizyczną i zręcznością  po pierwsze, a nad ich sprytem, błyskotliwością , operacyjnością, pomysłowością po wtóre.

    Przecież nie może być tak, żeby kilkunastu mężczyzn nie mogło obezwładnić 63 letniej kobiety uzbrojonej w nóż i szpadel bez użycia bronie palnej. Z naszą prewencją jak widać nie jest najlepiej, jeśli sobie na dodatek wspomnimy jakie straty poniosła policja w ataku na willę w Magdalence w 2003 roku ( zginęło 2 antyterrorystów, 17 policjantów zostało rannych ) , w której broniło się dwóch przestępców. Wydaje mi się , że  nic się od tamtego czasu w obszarze prewencji nie zmieniło , a powyższy przypadek najdobitniej o tym świadczy.

    Ta opisana sytuacja agresywnej 63 letniej kobiety powinna  dać wiele do myślenia ministrowi Spraw Wewnętrznych  Mariuszowi Błaszczakowi i całemu jego resortowi , bo jak widać zapewnienia Polaków o życiu w bezpiecznym kraju na razie idą tylko w parze z tym, że nie przyjmujemy w ogóle imigrantów. Gdyby było inaczej to strach pomyśleć jak nasze służby radziłyby sobie  w sytuacjach jak te przedstawiane w ostatnich dniach z Paryża i jego przedmieść. Być może to byłby właściwy argument w Brukseli na zarzuty, że nie chcemy przyjmować imigrantów, bo nie moglibyśmy takiemu wyzwaniu sprostać.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

W kwestii poglądów na gospodarkę - liberalne, w domenie obyczajowości- konserwatywne, otwarty na poglądy innych, przeciwnik wszelkiej politycznej poprawności, koniunkturalizmu, permisywizmu i szeroko rozumianego lewactwa..

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Bomba :-) Jestem ogromnie ciekaw czy znany jest autorce , o której to urojeniach sennych...
  • Miało być Do Siego roku A.D. 2018
  • Pełna zgoda.Pamietam jak opisywał zachowanie muzułmanów bodajże we Florencji ( nie jestem...

Tematy w dziale Społeczeństwo