Blog
Homo mensura
frankunderwood
frankunderwood IT,żonaty,2 córki
1 obserwujący 108 notek 61160 odsłon
frankunderwood, 13 października 2017 r.

Deklaracja paryska wybitnych intelektualistów A.D. 2017

938 4 0 A A A
bardzo dobrze, że się pojawiła na firmamencie politycznym Europy A.D. 2017 , przesiąkniętej na wskroś "ideami political correctness" , Europy pod dyktatem neoliberalnego lobby, de facto dojrzałych ( a może już przejrzałych )  bojowników rewolty studenckiej z 1968,  zamkniętych w ideologicznym kokonie jedynie słusznych wizji Europy, a w rzeczywistości jak zawarli  to w deklaracji  paryskiej A.D.2017 - Europy utopijnej i fałszywej, a można dodać kolejny epitet despotycznej bo funkcjonującej pod dyktatem unijnego aparatu. Znamienny jest przykład filozofa brytyjskiego  Rogera Scrutona, który głosił niezgodne z obowiązującymi trendami na znanej uczelni w U.K. poglądy i został zmuszony do opuszczenia tej Alma Mater,. Dopiero gdy zaczął funkcjonować samodzielnie i osiągnął właściwej rangi  status naukowca  został w prawach wykładowcy na tej uczelni przywrócony-- sic!
    Nie mam zamiaru dokonywać analizy tego swego rodzaju manifestu wybitnych intelektualistów, którzy stoją dziś w opozycji do dyktatu sił, które aktualnie wyznaczają trendy dzisiejszej Europy, bo każdy rozsądny Europejczyk powinien zapoznać się z tym tekstem.
    Natomiast zastanawia mnie, jakie grupy wspierają projekt Europy, który obecnie wcielają w życie dawni lewaccy rewolucjoniści z 1968 roku ? I tu w sukurs przychodzi tekst  o. Macieja Zięby " W czarno - różowych okularach" - tekst tez godny polecenia. Otóż idee i trendy "political correctness" wyznaczają tzw. osobnicy WEIRD  akronim od słów Western, Educated, Industrialized, Rich, and Demaocratic. Osobnicy WEIRD stanowia circa 2-3% populacji ludności świata, ale to na podstawie badań socjologicznych tej społeczności stworzono modelowe wzorce zachowań, ustanowiono normy tych zachowań , ba zdefiniowano odstępstwa od tych wyznaczonych kierunków.Laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie literatury  Dorris Lessing ( zagorzała marksistka i feministka )  twierdziła nawet, że zjawisko "political correctness"  - "początkowo był to pełen wrażliwości i uczciwości i godny pochwały  wysiłek by usunąć rasowe i płciowe uprzedzenia zakodowane w języku. Ale zaraz potem został został on przejęty przez politycznych histeryków, którzy przerobili go na dogmat"

    Ponieważ takie tezy formułowane były przez naukowców jako dogmaty, to nie podlegały w ogóle żadnej dyskusji i w tej sytuacji stały się "kanonem działania polityków w Waszyngtonie  przez Brukselę  do Oslo. Korzystają z tych wyznaczników także ustawodawcy tworzący stosowne legislacje.Te kanony stają się zatem normą, do której należy dążyć reformując systemy edukacyjne ( od żłobków, poprzez przedszkola, szkoły , studia itd ), a dziś już nawet cenzurowania mediów według kryteriów "political correctness". Tej "political correctness, która przez wspomnianą wyżej Dorris Lessing określana jest "najpotężniejszą tyranią umysłu, w tym co nazywamy wolnym światem" ...
  

     Dlatego świetnie, że apel takich uczonych zwany deklaracją paryską się pojawił, bo jest on głosem rozsądku w dzisiejszej Europie, i uzmysławia przeciętnemu Europejczykowi, ze Ci którzy tę UE obecnie rządzą prowadzą ją na skraj zapaści , nie zajmują się bowiem istotnymi dziś wyzwaniami , a skupiają się jedynie na imponderabiliach...Opublikowano: 13.10.2017 11:36. Ostatnia aktualizacja: 13.10.2017 14:34.
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

W kwestii poglądów na gospodarkę - liberalne, w domenie obyczajowości- konserwatywne, otwarty na poglądy innych, przeciwnik wszelkiej politycznej poprawności, koniunkturalizmu, permisywizmu i szeroko rozumianego lewactwa..

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @dim. Jasne ;-) Widzę ( po rzucie okiem na Twoje notki ) , że masz wiele wspólnego z...
  • @Siukum Balala Gwoli ścisłości , - pisałem już kiedyś na tej witrynie, że jedynym...
  • Gwoli ścisłości to nie był żaden "plan Balcerowicza". Balcerowicz swą osoba sygnował...

Tematy w dziale Polityka