Homo mensura
"GOD is a mathematician of a very high order. He used advanced mathematics in constructing the universe." -- Paul M. Dirac (1902 - 1984)
29 obserwujących
341 notek
435k odsłon
3340 odsłon

Emmanuel Macron nawołuje młodych by jechali do Polski i tam protestowali

Emmanuel Macron nawołuje do protestów w Polsce
Emmanuel Macron nawołuje do protestów w Polsce
Wykop Skomentuj104

        w kwestii ekologii, bo to Polska jest wszystkiemu winna , to ona blokuje wszelkie zmiany na lepsze  europejskiego klimatu.Tak Polska to ten kraj, który pozwala na emisję gazów cieplarnianych w Europie , a w sumie Europa emituje z tego co pamiętam około 3-4% światowej emisji CO2. Więc jaki ten prezydent Francji Emmanuel Macron ma iloraz inteligencji, że obwinia Polskę za hamulcowego czystszego powietrza.
        Te wszystkie akcje związane z ekologią to są jedynie fajerwerki i lans celebrytów. Kto pamięta jak wspomagał powodzian ( nie pomnę gdzie to było w Ameryce Południowej czy Azji )  lider U2   w przeciwsłonecznych okularach z poziomu łodzi motorowej, którą się przemieszczał po zalanych obszarach.

        Teraz kolejny nauczyciel, mający u siebie problem  z protestem żółtych kamizelek , nawołuje , by młodzi jechali nad Wisłę i protestowali w sprawie klimatu, tak aby Niemcy ( najwięksi truciciele w EU ) z Francją zarabiali na limitach CO2, naszym kosztem.
Powtarzam co z tego, że Europe zejdzie z poziomu tych 4% emisji gazów cieplarnianych do 0 ? Według filozofii E.Macrona pewnie wszystko wróci do normy i będzie tak jak dawniej  było ;-)

        Polacy już się zapoznali z filozofią protestów ekologów, najlepiej to widać po dwóch  przypadkach dysfunkcji oczyszczalni ścieków w Gdańsku i obecnie z większą aferą jaka ma miejsce z oczyszczalnią ścieków Czajka w stolicy.Jak Greenpeace Polska miałoby  protestować w Gdańsku gdy firmą  odpowiedzialną za funkcjonowanie tam oczyszczalni jest podmiot prawny z Niemiec, a w zarządzie polskiego oddziału Greenpeace siedzą Niemcy i Austriacy - sic ! Podobnie teraz przy awarii kolektora i spalarni w oczyszczalni Czajka nie ma żadnych protestów ekologów także tych polskiej proweniencji ergo Partii Zielonych.

        Coś nie wypaliła do końca akcja ze szkolnym strajkiem klimatycznym w kraju 13 letniej Ingi. Akcja wzorowana na szwedzkim proteście z Gretą Thunberg w głównej roli - z akcji młodej szwedzkiej, ekologicznej aktywistki drwił konserwatywny dziennik nad Łabą , bezemisyjna podróż Grety z brytyjskiego Plymouth jachtem Malizia II z kapitanem Borisem Hermannem tak do końca bezemisyjną nie będzie, bowiem do NYC samolotem uda się załoga 5 osób, które mają sprowadzić jacht z powrotem, a kapitan towarzyszący młodej Grecie w drodze powrotnej też postawił na linie lotnicze ;-)

        W necie widziałem piękną ilustrację , które może stanowić  kwintesencję tych zapędów ekologicznych zapatystów -  na jakimś pustkowiu ( nie wiem być może to w USA ) stoi punkt do ładowania baterii elektrycznych w samochodach, a prąd uzyskiwany jest z generatora napędzanego olejem spalinowym ;-)

Wykop Skomentuj104
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo