64 obserwujących
389 notek
501k odsłon
  4078   0

Terapia groźniejsza od choroby?

Gospodarka z tłumikiem. Na amerykańskiej scenie, koronawirus Covid-19 jest odłamkowym granatem rzuconym w mozolnie i dumnie budowany flagowy program prezydenta Trumpa “America First”, który miał zerwać z dotychczas sponsorowanym przez elity globalizmem i przywrócić Ameryce stabilność, suwerenność i godność. Patrząc na sytuację w czasie “okupacji” koronawirusa, stanu amerykańskiej gospodarki i jej perspektywy, można naprawdę tylko zapłakać. Jeszcze kilka tygodni temu Trump szczycił się bardzo niskim poziomem bezrobocia (teraz już w 3 tygodnie 17 mln znalazło się na bezrobociu), wysokim wzrostem zatrudnienia i wysokim poziomem gospodarczego wzrostu. Dziś bez oddania jednego strzału amerykańska ekonomia powoli zamienia się w gruzy, a wszystko dlatego, że elity działają poza społeczną odpowiedzialnością. Liczył się tylko interes globalistów! Prognostycy straszą 25% zapaścią ekonomii już w końcu tego roku! Podczas gdy Trump miota się między pesymizmem doradców, a nadzieją, dług federalny przekroczył już $24 tryliony (biliony po polsku). Dr Ezekiel Emanuel (syn bojownika żydowskiego Ingrun i brat “dead fish” Rahma, byłego szefa gabinetu prezydenta Obamy i byłego burmistrza Chicago), wyraził opinię, że kwarantanna powinna trwać przez ok. 18 miesięcy, aż do czasu kiedy będziemy mieli właściwą szczepionkę…!

image https://pbs.twimg.com/media/EVA081mUEAM6aR3?format=png&name=small 

Gospodarka USA zatrudniała ok. 160 mln ludzi, z tego ok. 60% w małym biznesie. W ciągu ostatnich 2 tygodni ponad 10 mln pracowników pozbawionych pracy za przyczyną kwarantanny wylądowało na bezrobociu, do końca kwietnia liczba ta urosnąć do 20 mln.

 

Niewielu już obserwatorów i komentatorów jeszcze ukrywa, że żyjemy w początkowej fazie wojny komunistycznych Chin z zachodnim światem. W polityce ludzie zajmują się organizowaniem, albo wykorzystywanych kryzysów, aby pognębić konkurenta i coś ugrać. Chiny wiedziały już o epidemii od 17 listopada do której przyznały się dopiero w drugiej połowie stycznia, jeśli wówczas zachowałyby się odpowiedzialnie, ocalało by nawet około 95% ofiar. W tym oszustwie asystowała im Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), której etiopski lewacki szef bezwstydnie zaprzeczał istnieniu pandemii i i nie miał nic przeciwko roznoszeniu po całym świecie najnowszej odmiany koronawirusa. Jeszcze 18 stycznia WHO twierdziło, że wirus nie przenosi się między ludźmi. Tak było aż do końca stycznia kiedy to zaniepokojony Trump zablokował wjazd wszelkich pasażerów, którzy w ciągu poprzednich 2 tygodni przebywali na terenie Chin (z wyjątkiem Amerykanów). Dziś WHO nazywana jest wydziałem chińskiej propagandy, powstała petycja żądająca usunięcia jej szefa, który również z grzeczności dla chińskich komunistów blokuje akces Tajwanu (Formosa) do WHO. Nawet po zamknięciu kordonu wokół prowincji Hubei (23 stycznia) komuniści chińscy ciągle utrzymali międzynarodowe loty, pozwalając na rozwożenie wirusa po całym świecie. Z drugiej strony jeszcze w styczniu władze chińskie “wyzwoliły” świat z zapasów masek, kupując i wysyłając do Chin 2,2 mld masek. Akcja “wyzwalania” wielu krajów z akcesoriów medycznych niezbędnych do zwalczania epidemii wyglądała na sterowaną, jednoczesną i jakby dokonywaną przez agentów państwa chińskiego. 

 

Wiele państw wykazuje swoje oburzenie odnośnie bezczelnej polityki komunistycznych Chin, której odpowiedzią na wzbierającą się krytykę było oskarżenie USA o zainfekowaniu wirusem Chin, z czego następnie się wycofano. Po ogłoszeniu zwycięskiego zakończenia walki z pandemią Chińczycy ruszyli do propagandowej ofensywy jako dobroczyńcy zagrożonej ludzkości, sprzedając maski, testy i inne akcesoria. Część z nich stanowiły dary z krajów europejskich dla wcześniej zaatakowanych wirusem Chin. Niestety czasem wątpliwej jakości, dlatego kilka krajów np. Czechy i Hiszpania zwróciły wadliwe testy, które zawodziły aż do 80%! Wczoraj Kanada ostrzegła dystrybutorów że w chińskim transporcie medycznych akcesoriów (m.in. testerów) odkryto koronawirusa Covid-19…

 

Coraz więcej krajów (nie tylko USA i Japonia) aktywnie planuje przeniesienie swoich fabryk z Chin do swoich, bądź bardziej przyjaznych krajów. Pojawia się też coraz więcej informacji o przygotowywanych w różnych krajach procesach sądowych domagających się olbrzymich sum od rządu chińskiego za spowodowane polityką ukrywania pandemii straty. W samych Chinach też nie dzieje się najlepiej, poza ukrywaniem prawdziwych rozmiarów pandemii i ilości jej ofiar, Chińczycy próbują wyrażać swój sprzeciw wobec kłamliwej propagandy Partii Komunistycznej Chin, mówi się też panice w wykupywaniu zapasów żywności. W mediach można oglądać protesty właścicieli sklepików, którzy proszą rząd o umorzenie kosztów wynajmu za okres, kiedy prowincja (ok. 60 mln ludzi) była objęta kwarantanną. Uaktywniają się silnie cenzurowane media społecznościowe, rząd zaradzając niezadowoleniu rozbudował “50 cent armii” trolli do 2 milionów...

Lubię to! Skomentuj56 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości