Free Your Mind Free Your Mind
17697
BLOG

"Priwod"

Free Your Mind Free Your Mind Polityka Obserwuj notkę 789

 

Czym się różnią między sobą trzy korespondencje między („wieżą”/„wieżami”) XUBS a statkami powietrznymi: „Frołow”, „Wosztyl” i „Protasiuk” – 10 Kwietnia? Przede wszystkim tym, że dwóm pierwszym załogom „kontroler” mówi wyraźnie „posadocznyj 2-5-9” (kurs do lądowania 259 stopni; od wschodniej strony smoleńskiego północnego lotniska), a tej trzeciej tego nie mówi. Ponadto „Frołowowi” o godz. 6:54 pol. czasu Plusnin komunikuje nie tylko, że (ił-76) ma podchodzić kursem 259, ale też, że podejście ma być wykonywane według radiolatarni (NDB) i radiolokacyjnego systemu lądowania (RSL). Na pytanie Plusnina, czy załoga iła-76 planuje podejście wraz z lądowaniem (godz. 7:18: Zachod na posadku budiete rassczitiwat’?), „Frołow” odpowiada jednoznacznie, potwierdzając: Da da, s posadkoj. „Wosztyl” wprawdzie nie jest już informowany o podejściu wg radiolatarni i RSL, ale, powtarzam, dostaje (o godz. 6:55), a więc na 20 minut przed lądowaniem (zgodnie z oficjalnymi danymi), jasną informację, że obowiązujący PLF 031 kurs lądowania na XUBS to 259, poza tym o godz. 7:08 „Wosztyl” komunikuje: razrieszytie zachod na posadku – czyli proszę zezwolić na podejście do lądowania.
 
Natomiast z PLF 101, czyli „Protasiukiem” jest zupełnie inaczej niż z „Frołowem” i „Wosztylem”. Ze strony „kontrolerów” nie ma mowy ani o „posadocznym 259” ani o podejściu wedle NDB i RSL. Nie pojawia się też (w żadnym komunikacie „Protasiuka”) słowo posadka – lądowanie. W komunikacji między XUBS a PLF 101 wstępne komendy dotyczące kursu są tylko dwie: 40 stopni oraz 79 stopni, zaś wcześniejszy (w stosunku do nich) komunikat wypowiedziany przez mjr. A. Protasiuka zaraz po zgłoszeniu się PLF 101 (w punkcie ASKIL) „moskiewskiej kontroli” i po nawiązaniu łączności z „Korsażem” – komunikat z godz. 8:23 Na dalszą prowadzącą (na dalnyj priwod) (…) zostaje przez „kontrolerów” zignorowany (padają pytania o paliwo, o zapasowe lotnisko – ale nie o jaką dalszą NDB może załodze „prezydenckiego tupolewa” chodzić).
 
Te (i inne zebrane w Załączniku poniżej – jak np. ta (z „raportu MAK” i „raportu Millera”), że załoga miała po ASKIL kierować się na DRL1, czyli dalszą zachodnią NDB lub np. ta, że komunikacja: załoga – „kontrolerzy” wygląda w większości momentów jak gadanie dziada z obrazem) przesłanki pozwalają, sądzę, postawić hipotezę, iż w przypadku PLF 101 mogło 10 Kwietnia dojść do zajścia od zachodniej strony (kursem 79) – zajścia do wysokości decyzji – i odejścia na „zapasowe”. Po szczegóły odsyłam do lektury poniżej:
 

http://yurigagarinblog.files.wordpress.com/2014/02/fym-raport_zac582c485cznik_problem-kursu-podchodzenia-plf-101-na-xubs.pdf

fymreport.polis2008.pl 65,2 MB 88 MB FYM blog legendarne dialogi piwniczne ludzi zapiwniczonych w Irlandii 2 yurigagarin@op.pl (before you read me you gotta learn how to see me) free your mind and the rest will follow, be colorblind, don't be so shallow "bot, który się postom nie kłania" [Docent Stopczyk] "FYM, to wesoły emeryt, który już nic, ale to absolutnie nic nie musi już robić" [partyzant] "Bot FYM, tak jak kilka innych botów namierza posty i wpisy "z układu" i daje im odpór" [falstafik] "Czy robi to w nocy? W takim razie – kiedy śpi? Bo jeśli FYM od rana do późnej nocy non-stop tkwi przy komputerze, a w godzinach ciszy nocnej zapewne przygotowuje sobie kolejne wpisy, to kiedy na przykład spożywa strawę?" [Sadurski] "Ale teraz zadam Sadurskiemu pytanie: Załóżmy, że "wyśledzi" pan w przyszłości jeszcze kilku FYM-ów, a któryś odpowie prostolinijnie, że jest inwalidą i jedyną jego radością (z przyczyn wiadomych) jest pisanie w S24, to czy pan będzie domagał się dowodów,czy uwierzy na słowo?" [osa 1230] "Zagrożenia dla pluralizmu w ramach Salonu widzę w tym, że niektórzy blogerzy - w tym właśnie FYM - wypraszają ludzi, z którymi się nie zgadzają. A zatem dojdzie do "bałkanizacji" Salonu: każdy będzie otoczony swoją grupką zwolennikow, ale nie będzie realnej dyskusji w ramach poszczególnych blogów. Myślę, że nie daję przykładu takiego wykluczania." [Sadurski] "Już nawet nie warto tego bełkotu czytać, spod jednego buta i z jednego biura. Na fanatyków i pałkarzy lekarstwa nie ma."[Igła] "FYM już kupił S24 swoim pisaniem, jest teraz jego twarzą. Po okresie Galby i katatyny nastąpił czas dziennikarzy "Gazety Polskiej". Ten przechył i stalinopodobne teorie spiskowe, jakie się wylewają z jego bloga oraz innych mu podpbnych - przyciągają do Salonu nastepnych i następnych. Tu już od dawna nie zależy nikomu na rzetelności i klasie pisania - lecz na tym, aby było klikanie, aby było głośno i kontrowejsyjnie. Promowanie takich ludzi jak FYM i Paliwoda - jest całkowicie jednoznaczne."[Azrael] "Ale jaki jest problem?"[Kwaśniewski] kwestia archiwów IPN-u Janke: "Nigdy nie mówiliście o pełnym otwarciu?" Komorowski: Co to znaczy otwarcie?" "Trudno zrozumieć, jak można ogłupić społeczeństwo. Dlaczego tylu ludzi ośmiela się nazywać zdrajcą Wojciecha Jaruzelskiego. (Edmund Twardowski, Warszawa) " [tzw. listy czytelników do "Trybuny"] "Z przykrością stwierdzam, że prezydent nie przedstawił żadnych propozycji ws. służby zdrowia" [Tusk] "Niewidzialna ręka rynku, jak sama nazwa wskazuje, jest ślepa." [ekspert w radiowej audycji prowadzonej przez R. Bugaja] "Mamy otwarte granice, miejmy też otwarte umysły. Jasna Góra horyzontów rządowi i parlamentarzystom nie rozszerzy. (S. Barbarska, woj. wielkopolskie) " [tzw. czytelniczka "Trybuny"]

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka