Free Your Mind Free Your Mind
6555
BLOG

Wielka polityka?

Free Your Mind Free Your Mind Polityka Obserwuj notkę 89

Nie tak dawna, grudniowa konferencja prasowa W. Putina, dobitnie pokazała, jak prezydent FR gra na nosie zwolennikom wybuchowej hipotezy związanej z „katastrofą smoleńską”. Putin wszak przypomniał, że prezydencki samolot wyleciał z Warszawy i do tejże Warszawy skierował tych, co szukają źródeł wybuchów. Co więcej, rzeczniczka MSZ FR, M. Zacharowa, niedługo później stwierdziła, iż Ruscy nie ukrywają żadnych ważnych świadków – tak jakby polska strona jeszcze jakichś świadków szukała. A może szuka, tylko my o tym nie wiemy? Tak czy tak wygląda na to, że Ruscy już nie mogą się doczekać końca prac „podkomisji smoleńskiej” i jej ustaleniom wychodzą naprzeciw.


Co tymczasem nad Wisłą? Wielka polityka, panie dzieju. Tak wielka, panie, że pewne sprawy w ogóle pozostały „nieruszone” - a czas biegnie nieubłaganie. Aneks do raportu o likwidacji WSI, śledztwo A. Witkowskiego ws. śmierci ks. Jerzego Popiełuszki czy wreszcie sprawa tragedii z 10-04. Wielka polityka ma to do siebie, że w jej obrębie pewne zagadnienia pozostają ukryte (i to na trwałe) za zamkniętymi drzwiami, by broń Boże nie wydostały się na światło dzienne i by wiedza o nich nie docierała do przestrzeni publicznej. Szarego obywatela trzeba trzymać jak najdalej od pewnych kwestii. Słynne sformułowanie z czasów wczesnej III RP jakoby Polacy nie dojrzeli do demokracji można współcześnie strawestować jako „Polacy nie dojrzeli do prawdy”. Zabawnie pod tym względem prezentują się media, których rola w kształtowaniu świadomości społecznej jest nie do przecenienia. Kiedyś pewne tematy nie schodziły wprost z łamów i anten, gdy zaś zmienia się mądrość etapu – tematy znikają wyparte przez zupełnie nowe, choć na tak wiele pytań nie znaleziono odpowiedzi.


A przecież mówiono nam, zapewniano nas solennie, podkreślano z naciskiem, że 10 Kwietnia wydarzyła się największa tragedia w historii powojennej Polski. Czy zatem pozostaniemy na najbliższe lata, a może i dziesięciolecia z utrwalonym już w obiegowej narracji dylematem „wypadek lub wybuchy”? I nic więcej w tej sprawie się już nie wydarzy, gdyż zakazuje dalszych dociekań „wielka polityka”? Czy dalsze dociekania mają zostać zastąpione (i przesłonięte) przez pomniki „smoleńskie”? Te pytania zadaję sobie w grudniu 2017, żywiąc wciąż nadzieję, że kalkulacje „wielkich polityków” nie zawsze się sprawdzają.


Linki:

http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-putin-tu-154m-lecial-z-warszawy-a-nie-z-moskwy-szukajcie-w-t,nId,2477355

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosja-zarzuty-ukrywania-swiadkow-katastrofy-smolenskiej-sa-nieuzasadnione/232905m

http://www.tvp.info/35308737/antoni-macierewicz-o-wypadku-miga-porownania-z-katastrofa-smolenska-sa-sensowne


P.S.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia – życzę nam wszystkim nadziei na głębokie zmiany w polskiej polityce, no i rzecz jasna, Radości związanej z Betlejemską Stajenką :)

fymreport.polis2008.pl 65,2 MB 88 MB FYM blog legendarne dialogi piwniczne ludzi zapiwniczonych w Irlandii 2 yurigagarin@op.pl (before you read me you gotta learn how to see me) free your mind and the rest will follow, be colorblind, don't be so shallow "bot, który się postom nie kłania" [Docent Stopczyk] "FYM, to wesoły emeryt, który już nic, ale to absolutnie nic nie musi już robić" [partyzant] "Bot FYM, tak jak kilka innych botów namierza posty i wpisy "z układu" i daje im odpór" [falstafik] "Czy robi to w nocy? W takim razie – kiedy śpi? Bo jeśli FYM od rana do późnej nocy non-stop tkwi przy komputerze, a w godzinach ciszy nocnej zapewne przygotowuje sobie kolejne wpisy, to kiedy na przykład spożywa strawę?" [Sadurski] "Ale teraz zadam Sadurskiemu pytanie: Załóżmy, że "wyśledzi" pan w przyszłości jeszcze kilku FYM-ów, a któryś odpowie prostolinijnie, że jest inwalidą i jedyną jego radością (z przyczyn wiadomych) jest pisanie w S24, to czy pan będzie domagał się dowodów,czy uwierzy na słowo?" [osa 1230] "Zagrożenia dla pluralizmu w ramach Salonu widzę w tym, że niektórzy blogerzy - w tym właśnie FYM - wypraszają ludzi, z którymi się nie zgadzają. A zatem dojdzie do "bałkanizacji" Salonu: każdy będzie otoczony swoją grupką zwolennikow, ale nie będzie realnej dyskusji w ramach poszczególnych blogów. Myślę, że nie daję przykładu takiego wykluczania." [Sadurski] "Już nawet nie warto tego bełkotu czytać, spod jednego buta i z jednego biura. Na fanatyków i pałkarzy lekarstwa nie ma."[Igła] "FYM już kupił S24 swoim pisaniem, jest teraz jego twarzą. Po okresie Galby i katatyny nastąpił czas dziennikarzy "Gazety Polskiej". Ten przechył i stalinopodobne teorie spiskowe, jakie się wylewają z jego bloga oraz innych mu podpbnych - przyciągają do Salonu nastepnych i następnych. Tu już od dawna nie zależy nikomu na rzetelności i klasie pisania - lecz na tym, aby było klikanie, aby było głośno i kontrowejsyjnie. Promowanie takich ludzi jak FYM i Paliwoda - jest całkowicie jednoznaczne."[Azrael] "Ale jaki jest problem?"[Kwaśniewski] kwestia archiwów IPN-u Janke: "Nigdy nie mówiliście o pełnym otwarciu?" Komorowski: Co to znaczy otwarcie?" "Trudno zrozumieć, jak można ogłupić społeczeństwo. Dlaczego tylu ludzi ośmiela się nazywać zdrajcą Wojciecha Jaruzelskiego. (Edmund Twardowski, Warszawa) " [tzw. listy czytelników do "Trybuny"] "Z przykrością stwierdzam, że prezydent nie przedstawił żadnych propozycji ws. służby zdrowia" [Tusk] "Niewidzialna ręka rynku, jak sama nazwa wskazuje, jest ślepa." [ekspert w radiowej audycji prowadzonej przez R. Bugaja] "Mamy otwarte granice, miejmy też otwarte umysły. Jasna Góra horyzontów rządowi i parlamentarzystom nie rozszerzy. (S. Barbarska, woj. wielkopolskie) " [tzw. czytelniczka "Trybuny"]

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka