Jasny umysł sprawne działanie
Porządkuję świat, ufny że spokój można znaleźć w ciszy... Lubię pracować z ludźmi, tworzyć, pisać, filmować. To piękny przywilej móc wywierać na świat wpływ aby świat był lepszy. Jeden tylko kupiony żonie kwiat w tygodniu to 52 kwiaty rocznie - to bukiet.
66 obserwujących
412 notek
622k odsłony
  1063   0

Zrobiłem coś ładnego :)

Iluzja lampy naftowej jest pełna....
Iluzja lampy naftowej jest pełna....

 

Zrobiłem coś ładnego...

 

Dwa dni temu znalazłem na drzewie zardzewiałą lampę naftową, którą ktoś powiesił tam lata temu. Ponoć przeciekała i tak została... Odnowiłem ją i pomalowałem. Misternie posługując się dremelkiem zbudowałem z diody LED imitację płomienia naftowego, rzeźbiąc go w plexiglasie, a następnie wkleiłem zamiast knota.

Podłączyłem „płomień” w sposób niewidoczny zielonymi kabelkami do modułu sterującego z acc NiMh, a 3 metry nad ziemią zamontowałem za pomocą plastikowej trytytki na gałęzi małe ogniwo solarne wielkości 5x5 cm. Jest ono dla niewprawnego oka niewidoczne a jego zadaniem jest w ciągu dnia ładować akumulatorek. Lampa wisi więc tak jak wisiała od lat, tylko że teraz o zmroku sama „zapala się” i świeci aż do brzasku....

Efekt jest bardzo realistyczny. Koszt 128PLN (100PLN to robocizna 2h x 50PLN/h, zaś 28 PLN to zielona farba, kabelki, ogniwko solarne i acc. )
W sumie nie tanio, ale bardzo uroczo...

 

Ps.

Jak to mówią w Arabii Saudyjskiej? 300 lat postępu bez zmian....

I to jest postęp bez zmian :)

Zobacz galerię zdjęć:

Ogniwa solarne dost. po kilka PLN na All. Można ożywić radio, budzik, lampę, zegar, dzwonek do drzwi.... Limitem jest wyobraźnia
Lubię to! Skomentuj16 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale