2 obserwujących
27 notek
6548 odsłon
73 odsłony

Pożegnaliśmy wielkiego człowieka - Kornela Morawieckiego.

Wykop Skomentuj11

Na szczęście jego słowa są ciągle z nami:


Już dziś powinniśmy w Warszawie powoływać zachodnio- i wschodnioeuropejskie gremia oraz instytucje przygotowujące przyszłe zjednoczenie Europy z Białorusią, Ukrainą a także, co głoszę od kilkunastu lat, z Rosją. Powinniśmy krzewić przekonanie o potrzebie i wadze takiego zjednoczenia wśród nas i wśród naszych europejskich braci ze Wschodu i z Zachodu.

 
Armia Czerwona uratowała nas przed zagładą biologiczną. Niemcy chcieli Polaków unicestwić, Rosjanie – „tylko” zniewolić. Rosja nie prowadzi agresywnej polityki.

Europa traci swoją moc. Mogłaby ją odzyskać, gdyby połączyła się z Rosją. (…) Tylko w połączeniu z Rosją i jej ogromnym potencjałem Europa może stać się światową potęgą – w sensie duchowym, gospodarczym, militarnym

W Kijowie obalono demokratycznie wybranego prezydenta, który na prorosyjskim wschodzie i południu kraju miał ogromne poparcie. Rosjanie od czterech lat bronią się rękami i nogami, żeby tylko nie zająć Doniecka.

Uważam, że Polska powinna szukać porozumienia z Rosją. Mówiłem już zresztą o tym Mateuszowi, że nie możemy sobie pozwolić na konflikt z tym krajem. To Polsce nic nie da – mówi.


...sprawa polsko-rosyjska jest jeszcze ważniejsza, niż dany układ rządowy czy rodzinny. To jest sprawa narodowa. Uważam, że należy dążyć do polepszenia stosunków między nami - dodał.

Przyznał, że Polska nie powinna niszczyć pomników radzieckich ani rosyjskich. - Nasze miejsce na środku Europy zobowiązuje nas do tego, by Rosję i zachód łączyć, zbliżać do siebie.


To tylko wynik 10 minut wujka google. I syna takiego człowieka mamy za premiera. I wiem, wiem w tym przypadku nie obowiązuję genetyczna rusofilia.

Ale chyba to jednak mocna przesłanka, że Wałęsa był usprawiedliwiony w swoim sądzie. Pomyślicie gdyby to Lechu miał na koncie takie wypowiedzi, jaka byłaby reakcja drogie PiS-owe trole ....

Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka