4 obserwujących
67 notek
45k odsłon
211 odsłon

Narodowcy na wojnie z Ameryką.

Wykop Skomentuj3

To że polscy narodowcy są jankesosceptyczni od dawna było wiadomo. 

Ale ostatnie podgrzanie wojny ukraińsko-rosyjskiej plus list Mosbacher doprowadziło do kolejnego wylewu pretensji wobec naszego głównego sojusznika, co z pewnością nie martwi kremlowskich włodarzy.

Odnowiła się rana po ustawie IPN, przypominana jest ustawa 447, a Żebrowski z Michalkiewiczem na wyrywki dolewają antyżydowskiego sosu suwerennościowego.

Winnicki gardłuje, że jesteśmy poniżani już nie tylko przez liberalną Europę Zachodnią, ale także przez niby odzyskany Waszyngton, a to dlatego że prowadzimy politykę bezalternatywną, więc jak tak to nas dymają, a powinniśmy się zbliżyć np. do Chin czy Iranu. Zresztą według niego Trump stał się ideowo niepewny od czasu gdy pozbył się Steve'a Bannona.

Jak intensywna jest obecna panika antyamerykańska wśród akolitów antyliberalizmu pokazała wypowiedź w ostatnim salonie dziennikarskim u Karnowskiego niby umiarkowanego księdza Zielińskiego, który zasugerował, że te 20 tys. złociszy za zorganizowanie urodzin Hitlera przekazali agenci CIA, po to by zmusić ostatecznie rząd pisowski do natychmiastowej anulacji ustawy o IPN!? Bezcenne było zobaczyć miny prowadzącego program i innych uczestników na takie dictum.

To wszystko powoduje, że zaczyna się Kaczyńskiemu urzeczywistniać jego polityczna zmora, czyli skruszenie ściany na prawo od PiSu, co już się zaczęło od Marszu Niepodległości ( polecam moją notkę ). Stąd może nerwowe reakcje typu ostatni występ Morawieckiego u Rydzyka.

W tej sytuacji zdobycie centrum jawi się zadaniem z typu mission impossible dla Nowogrodzkiej.

 

Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka