ECAG
Grupy zbrojne powiązane z Frontem Al-Nusra przejęły kontrolę nad miejscowością Saraqeb. Saraqeb położone jest w północno-zachodniej Syrii, administracyjnie jest częścią prowincji Idlib.Po opanowaniu liczącego ponad 30 tys. mieszkańców miasta rebelianci „wydali ustawy”, do przestrzegania których zmuszają mieszkańców.
Informacje portalu Breaking News Network donoszą, że członkowie Frontu Al.-Nusra zamienili część Centrum Solidarności Społecznej, znajdującego się na obszarze przez nich kontrolowanym, w więzienie dla przeciwników nowych praw przez nich wprowadzanych. Obecnie ma znajdować się w nim 157 więźniów. Korespondent Breaking News donosi, że uzbrojeni mężczyźni zamierzają usunąć z miasta wszystkich zagranicznych dziennikarzy. Rebelianci mają również zmuszać syryjskie dziennikarki, by nosiły zasłonę na twarzy. Wielu mieszkańcom Saraqeb narzucono noszenia więziennych ubrań. Kobiety musza być ubrane całkowicie na czarno z kompletną zasłoną twarzy.
Breaking News donosi również, że Al-Nusra wydało rozporządzenia na temat sposobu płacenia za wodę i elektryczność, by stworzyć „Specjalną Kasę” Frontu. Rebelianci mieli także podpalić kilka domów i sklepów, których właściciele odmówili płacenia nowych „podatków”. Oskarżono ich o bycie „zwolennikami syryjskiego rządu” i kontrolę nad dystrybucją chleba i materiałów opałowych i innych podstawowych produktów.
Rodziny miasta Saraqeb wyszły na ulice by demonstrować swoje niezadowolenie z postępowania rebeliantów, domagając się opuszczenia przez nich miasta, co doprowadziło do aresztowania ponad 40 osób i wysłania ich do wspomnianego więzienia w Centrum Solidarności Społecznej.
Przeczytaj również:
Korad Rękas: Zakaukaski klucz
Piotr Woźniak: "Kurdowie nie mają przyjaciół”, ale...
M. Domagała, M. Piskorski, P. J. Sieradzan, M. Szołucha:
Białoruś – model państwa i gospodarki
Warszawa 2012
ECAG/OBI: Drugi numer Ideopolityki już dostępny


Komentarze
Pokaż komentarze