0 obserwujących
3 notki
498 odsłon
116 odsłon

Dziennik.pl czyli "nie nazywajmy szamba perfumerią"

Wykop Skomentuj1

Zajrzałem na portal Dziennik.pl. Jakoś dotąd nie znajdował się na mojej żelaznej liście internetowych źródeł informacji....

Dla porządku: gazeta.pl, tvn24.pl, rmf.fm, www.radiozet.pl, onet.pl

Dziennika na tej liście nie było...i na razie nie będzie. Dlaczego??  Otóż wszedlem na ów portal i trafiłem natychmiast na informację "Pierwszy porywacz małej Madeleine złapany". 

Czego ciekawego dowiadujemy się z tejże notki? 

[Policjanci] Złapali już pierwszego bandytę, Brytyjczyka Roberta Murata.

Czy Robert Murat, 35-letni Brytyjczyk, zatrzymany pod zarzutem porwania małej Madeleine doprowadzi śledczych do swych ziomków? Wszyscy mają nadzieję, że tak. Bo wszyscy chcieliby ujrzeć twarze kidnaperów, którzy małej Brytyjce zgotowali piekło w Portugalii.

I tak...zatrzymany człowiek nazwany zostaje "bandytą". To modelowy przykład ferowania wyroków i orzekania o winie kogoś, komu niczego nie udowodniono...Słowa "ziomków" i "kidnaperów" są niepoważne, nie przystoją takiemu medium jak "Dziennik". Wreszcie określenie "zgotowali małej Brytyjce piekło w Portugalii" też jakieś niesmaczne...

Mógłbym dalej pastwić się nad tym artykułem, ale chyba wystarczy, zwłaszcza, że po chwili spostrzegłem inny - o pierwszych komuniach polityków. Pomijam, że na ten sam temat napisał wcześniej "Przekrój" - moją uwagę zwrócił podtytuł - "Wtedy jeszcze nie grzeszyli". Esencja tabloidu....I gdy już zastanawiałem się gdzie jestem i czy aby na pewno wpisałem dobry adres, dostrzegłem, że to materiał z "Faktu"...A więc opiniotwórczy (w zamyśle) portal korzysta z materiałów rynsztokowej gazety.

"Nie nazywajmy szamba perfumerią"

Gratulacje dla "Dziennika". Oj..nisko można upaść.

 

P.S. Na tej samej stronie znajdował się artykuł o przyjeździe do Polski zespołu The Rolling Stones. Mała podpowiedź: nie "zaczną jak zwykle Satisfaction", bo i zwykle tym kawałkiem nie zaczynają. Łatwo sprawdzić...tylko po co??? 

To tylko drobna frustracja fana starej muzyki...proszę o wybaczenie... 

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale